Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfery. Kaka do PSG?

Jak podał ?Sky Sport Italia? Paris Saint-Germain złoży wkrótce ofertę Realowi Madryt za brazylijskiego pomocnika Kakę. Kwota transferu ma wynieść około 40 mln euro.
Kaka zawodnikiem klubu z Madrytu jest od 2009 roku. Real zapłacił za niego AC Milan aż 65 mln euro, ale ostatnio Brazylijczyk jest tylko rezerwowym. Hiszpańskie media wielokrotnie pisały, że bardzo możliwe jest jego odejście jeszcze przed zamknięciem okna transferowego.

Klubem, do którego może trafić Kaka jest PSG - podał "Sky Sport Italia". Francuski klub miałby wyłożyć na transfer około 40 mln euro. Ponoć na transferze szczególnie zależy Leonardo, który pełni funkcję dyrektora sportowego PSG, a wcześniej współpracował ze swoim rodakiem w AC Milan, gdzie był trenerem.

PSG, które zostało niedawno przejęte przez katarski fundusz inwestycyjny, wydało latem sprowadziło siedmiu piłkarzy i wydało na ten cel 81 mln euro - z czego 42 na 22-letni Javier Pastore z Palermo. Choć Leonardo ostatnio powiedział, że PSG nie będzie sprowadzać nowych zawodników, ale dodał także, że klub rozważy wszystkie interesujące oferty.

Kaka w rozmowie ze "Sky Sport Italia" powiedział, że rozmawiał z trenerem Jose Mourinho o swojej roli w Realu i chce zostać w Madrycie do końca sezonu.

Wcześniej Kaka łączony był z transferem do AC Milan, ale dyrektor klubu Adriano Galliani stwierdził, że jest to niemożliwe.Więcej o: