Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfery. Pastore w PSG

Argentyński rozgrywający podpisał kontrakt z PSG. Klub z Paryża zapłacił Palermo 43 miliony euro za Javiera Pastore. To rekordowa kwota w tym oknie transferowym. Informację podała francuska agencja informacyjna AFP, powołując się na źródło powiązane z paryskim klubem.
22-letni piłkarz był jednym z najbardziej pożądanych zawodników na rynku transferowym. Grą Pastore zainteresowane były największe europejskie kluby: Chelsea, Barcelona, Real Madryt, czy Malaga.

Argentyńczyk w minionym sezonie był jednym z najbardziej wyróżniających się piłkarzy ligi włoskiej. W 35 meczach zdobył 11 bramek. To rekordowy transfer w lidze francuskiej. Wcześniej najwięcej za piłkarza we Francji zapłaciło również PSG - 33,5 miliona euro za Nicolasa Anelkę.

Szejk zainwestował w PSG

W tym roku 70 % akcji czwartego klubu Ligue 1 kupił szejk Tammim bin Hamad al-Thani. Katarski książę mianował menadżerem PSG Leonardo - byłego trenera Intreru i Milanu. Do tej pory klub z paryskiego St.-Germain pozyskał Sissoko - To ogromna przyjemność, że będę mógł grać dla tego klubu. Wybrałem go, bo ma ambitny plan i zdradzono mi kilka ważnych rzeczy - mówił 26-latek na konferencji prasowej podczas prezentacji nowych zawodników

Leonardo do Paryża ściągnął również Salvatore Sirigu - kolegę Pastore z Palermo. W tym oknie transferowym klub na zakupy wydał ponad 84 miliony euro. To największa suma przeznaczona na kupno piłkarzy w historii francuskiego futbolu.

Więcej o: