Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Boniek: Mogę reklamować co chcę. Jestem obywatelem Włoch

W rozmowie z dziennikiem Polska The Times prezes PZPN Zbigniew Boniek tłumaczy się z reklamowania firm bukmacherskich. - [Polska] ustawa jest chora, a ja nie mam zamiaru być chory. Mnie ona nie obowiązuje, jestem obywatelem Włoch - mówi prezes PZPN.
Prezes PZPN w wywiadzie dla poniedziałkowego Polska The Times krytykuje polskie prawo. - Jesteśmy jedynym krajem w Unii Europejskiej, który nie ma uregulowanej sprawy bukmacherki - zauważa. Tłumaczy się także z reklamowania jednej z firm bukmacherskich.

- Na tej zasadzie to można zakazać przechodzenia przez ulicę. Będę się starał wyjść z tego impasu. Real, Juventus i inne angielskie kluby mają nazwy bukmacherów na koszulkach i z tego wielkie pieniądze. Ja jestem twarzą firmy bukmacherskiej i mam do tego prawo. [...] Płacą mi za to dużo pieniędzy. W związku z tym nie muszę brać pieniędzy w PZPN - twierdzi były piłkarz.

- Mam nadzieję, że będziemy wreszcie normalnym krajem i bukmacherzy będą mogli zostawiać tu wielkie pieniądze, zatrudniać ludzi do reklamy, być sponsorami tytularnymi lig czy wspierać kluby. Ustawa jest chora, ja nie mam zamiaru też być chory. Ja robię to, co jest zdrowe - dodaje.

Reprezentacja tylko na Narodowym

7 stycznia 2013 roku Polski Związek Piłki Nożnej oraz spółka PL2012+, operator Stadionu Narodowego w Warszawie, zawarły umowę dotyczącą wynajmu Stadionu Narodowego w celu organizacji meczów piłkarskiej reprezentacji Polski w eliminacjach do mistrzostw świata 2014 - poinformował PZPN. Podpisanie umowy oznacza, że biało-czerwoni pozostałe trzy mecze eliminacyjne do brazylijskiego mundialu, które odbędą się w Polsce, rozegrają na Stadionie Narodowym.

Więcej o:
Komentarze (241)
Boniek: Mogę reklamować co chcę. Jestem obywatelem Włoch
Zaloguj się
 • ketjow1978

  Oceniono 594 razy 490

  Boniek ma rację. Absurdalne prawo wprowadzono aby przykryć tzw. "aferę hazardową". Zabrał się za to koleś o mentalności taliba - minister Kapica, u którego teraz ponoć siedzi CBŚ. Hipokryzja to nasza cecha narodowa :)

 • iljicz

  Oceniono 252 razy 176

  Zgadza się! Też go lubię i szanuję... Jest także obywatelem polskim (nie przeprowadził, o ile wiadomo, złozonego procesu zrzeknięcia sie obywatelstwa zakończonego podpisaniem przez prezydenta RP stosownych dokumentów) i jako taki na terenie Rzeczypospolitej nie tylko podlega polskiemu prawu, ale jest też traktowany jak każdy polski obywatel.

 • wydeusz

  Oceniono 264 razy 166

  Brawo Boniek! Od razu widac, ze ktos kto sie wyrwal z tego zapyzialego zascianka nazywanego Rzeczpospolita Polska musi normanie mowic i normalnie sie zachowywac. Polskie elity chcialy miec kapitalizm, nie rezygnujac jednoczesnie z socjalizmu.

 • eskulapp

  Oceniono 226 razy 144

  Boniek w tej sprawie ma moje pełne poparcie. Chore prawo i ustawy (tworzone zresztą pod bandę kolesi) powinno się napiętnować, czy nawet łamać.

 • kflynn

  Oceniono 143 razy 129

  Trochę takie nie wiadomo o co chodzi. Nie ma w Poslce prawa zakazującego być polakom twarzą firm bukmnacherskiech, tym bardziej kiedy ta twarz jest wykorzystywana poza granicami. A jeśli taka reklama pojawi się wbrew prawu w Polsce, to i tak nie ściga się "twarzy" tej kampanii, a tylko bezpośrednio firmę która płaci kary czy inne haracze państwu. Nie ma więc żadnego związku prawnego (ani konsekwencji) między obywatelstwem a występowaniem w takiej reklamie.

 • 0zatkaokakao0

  Oceniono 132 razy 102

  Prawo NIE zabrania brania udziału w reklamach. Zabrania reklamowania, czyli puszczania tych reklam w polskiej telewizji i innych mediach, więc możecie wszyscy panu Zbyszkowi na kant ... naskoczyć!!!

 • badziewiak66

  Oceniono 140 razy 90

  Czekam jak zaczną się wypowiadać członkowie polskiego rządu. Ja jestem z USA, a ja z Rosji , a ja z Izraela , a ja z Niemiec, a ja z Anglii.

 • od-or

  Oceniono 129 razy 43

  że prawo w Polsce jest co najmniej dziwne to prawda ,ale na terenie Polski ono obowiązuje wszystkich.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX