Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Czy Boniek powinien dostawać pensję? Ludzie piłki: Tak! Nawet 10 tys. euro

- Zbyszek miał dużo świetnych wypowiedzi w tej kampanii, ale akurat ta o społecznej pracy nie była świetna, tylko nieodpowiedzialna - uważa Maciej Wandzel, szef rady nadzorczej Ekstraklasy. - Trzeba się wystrzegać niektórych deklaracji, szczególnie tych populistycznych. Prezes PZPN powinien zarabiać rynkowo na miarę organizacji, jaką prowadzi. 10 tys. euro to jest rynkowa pensja.
Wandzel wystąpił z taką deklaracją w audycji Przemysława Iwańczyka "Przy niedzieli o sporcie" w Radiu TOK FM. Wtórowali mu inni.

- Pieniądze lubią ciszę. Nie wiem, na ile był to element gry wyborczej, ale była to deklaracja kompletnie bezsensowna - dodawał Janusz Basałaj, szef stacji Orange Sport.

Andrzej Strejlau, były trener kadry, znalazł rozwiązanie: - Niech Boniek bierze kasę, ale z funduszu reprezentacyjnego, bo to nie będzie tak raziło ludzi. Będzie przecież przyjmował gości, reprezentował kraj.

Goście audycji radzili również, co Boniek powinien zrobić w kluczowych dla futbolu i dla niego sprawach.

Czy pozwalać dalej pracować w piłce ludziom, którzy byli uwikłani w korupcję i odbyli już karę?

Wandzel: - Moje osobiste zdanie, co pragnę podkreślić, jest takie, że po paru latach rozbratu z piłką osoby, które poniosły zasłużoną karę, powinny dostać pozwolenie na powrót. Dajmy im drugą szansę.

Strejlau: - Np. Dariusz Wdowczyk został chyba najsurowiej ukarany. I przez sąd, i PZPN. Jeśli ktoś odbył karę, ma prawo wznowić zawód. Przecież są ludzie, których znam, a zostali świadkami koronnymi. Uniknęli kary, pracują bez problemów, uchodzą za autorytety, są cytowani przez media jako fachowcy.

Czy PZPN powinien budować siedzibę na warszawskim Wilanowie, czy wynająć biura na Stadionie Narodowym?

- A nie lepiej wybudować za te pieniądze ośrodek treningowy, takie polskie Clairefontaine [francuska narodowa akademia piłkarska - red.]? - proponuje Basałaj.

Wandzel: - Nie znamy dokładnie kosztów budowy, poczekajmy. Marek Koźmiński, nowy wiceprezes, znający się na deweloperce, już sprawdza dokumenty. Nowy prezes musi też uporać się z rozrośniętą strukturą.

- Każda z wielkich federacji ma swoją siedzibę, nie dzierżawi pomieszczeń. Idźmy drogą najlepszych. Oczywiście, stwórzmy ośrodek treningowy, ale nie możemy spotykać się z zagranicznymi partnerami w korytarzach - uważa Piotr Pykel z Polsatu.

Artur Partyka przywoływał przykład siedziby PKOl., którą wszyscy krytykowali, a teraz uznawana jest za jeden z najlepszych i najważniejszych obiektów polskiego sportu.Więcej o:
Komentarze (73)
Czy Boniek powinien dostawać pensję? Ludzie piłki: Tak! Nawet 10 tys. euro
Zaloguj się
 • miloszwojcik

  Oceniono 137 razy 113

  Jeżeli w Polsce praca sprzątaczki nie jest warta 2000 zł, to na pewno praca prezesa PZPN nie jest warta 10000 euro.

 • tdf-888

  Oceniono 91 razy 83

  jak powiedział, że nie będzie brał, to wypadałoby, by nie brał tej pensji, już niech go szanowni komentatorzy nie obdarowują na siłę :)
  a co mu skapnie przy okazji umów i kontraktów to i tak się nie dowiemy.

 • zenobi.c

  Oceniono 80 razy 72

  BONIEK bądz konsekwentny pokaż tym pieprzonym materialistom że piłkę można kochać bezinteresownie a nie dostawać małpiego rozumu na widok kilku euro.

 • ami_lii

  Oceniono 68 razy 68

  Matko, jaki szok wśród ludzi piłki : prezes pzpn nie chce wynagrodzenia? Przecież to nienormalne! Normalny był Grzesio Lato co dawał sobie premie i nagrody za sam fakt że był prezes a wynagrodzenie sobie stopniowo podwyższał, bo w końcu zasłużył. A tu przychodzi taki Boniek i mówi że kasy nie chce. I nawet nowej siedziby nie chce! I co, pewnie tą kasę wyda na szkolenie młodzieży albo inne tego typu bzdury?

  Nienormalny, jak nic nienormalny.

 • jpy1

  Oceniono 56 razy 54

  Który ze sprzedajnych szmaciarzy uchodzi za autorytet panie Strejlau?

 • krajidiotow

  Oceniono 37 razy 33

  EJA A PO CO WYDATEK NA SIEDZIBĘ? ZAADOPTOWAĆ POMIESZCZENIA NA NARODOWYM! NA 100% NIE JEST W PELNI WYKORZYSTANA, MACIE TAM PODZIEMNY PARKING, WINDY, RESTAURACJE I GENERALNIE WSZYSTKO CO TRZEBA. MIEJSCE JEST CHYBA WYSTARCZAJĄCO REPREZENTACYJNE (WIDOCZNE Z KAŻDEGO PKTU WARSZAWY, SAMOLOTU, POCIĄGU, RZEKI, MOSTU...) TO POMYLONY POMYSL, ZEBY PRZEZNACZAC 40 MLN NA NOWA SIEDZIBE, ZA TA KASE ZBUDOWAC MOZNA OSRODEK PILKARSKI POZA MIASTEM I STARCZY NA ADAPTACJE WNETRZ STADIONU.

 • t.o.m.e.k

  Oceniono 55 razy 29

  10 tys. euro? A niech ma, to ok. 42 tys. czyli i tak mniej niż dostawał Lato (mówiło się o 5 dychach).
  To znaczy on generalnie tych pieniędzy nie potrzebuje, ale jakaś motywacja żeby przychodzić do pracy musi być... Więc w ramach pracy nad wizerunkiem niech sobie obetnie pensyjkę np. do 10 tysi - i, odpowiednio, reszcie etatowych pracowników PZPN również :)

 • kabza1605

  Oceniono 31 razy 21

  Nie bardzo rozumiem! Czy PZPN jest prywatną organizacją?? Bo jeżeli tak to rzeczywiście niech sobie zarabiają ile chcą ale jeżeli nie to dlaczego prezes PZPN ma zarabiać więcej od prezydenta, premiera czy ministra sportu??

 • mariusz2010

  Oceniono 27 razy 21

  Zaczęło się przekupstwo i kupowanie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX