Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wybory PZPN. Lato oficjalnie nie wystartuje

Grzegorz Lato, obecny prezes PZPN, oficjalnie potwierdził, że nie będzie startował w nadchodzących wyborach na prezesa PZPN.
"Dziś podjąłem decyzję o wycofaniu swojej kandydatury na stanowisko prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wprawdzie termin składania dokumentów popierających konkretnych kandydatów jeszcze nie minął, ale swoją decyzję postanowiłem ogłosić już teraz.

Wszyscy domagali się zmian, więc z mojej decyzji powinni być zadowoleni. Uważam, że powinienem tak zrobić dla dobra PZPN i polskiej piłki nożnej.

Zarządzanie Związkiem nie jest łatwe, więc życzę nowemu prezesowi, żeby z powodzeniem sprawował tę funkcję. W ostatniej kadencji udało nam się wprowadzić wiele reform i zmian. Jestem przekonany, że zaprocentują one w przyszłości. Zostawiam Związek w doskonałej kondycji finansowej, więc mam nadzieję, ze moja ciężka praca na rzecz futbolu nie pójdzie na marne.

Chciałbym wszystkim serdecznie podziękować za 4 lata wspólnej pracy" - Grzegorz Lato wydał specjalne oświadczenie.

Jeszcze we wtorek Grzegorz Lato usilnie starał się zebrać wymaganą liczbę głosów poparcia. - Grzegorz Lato wciąż zbiera rekomendacje i liczy, że zdobędzie ich piętnaście. Wiem, że jego specjalny kurier krąży po Polsce i dowozi poparcie z terenu - twierdził Kazimierz Greń, prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

We wtorek o północy mija termin zgłaszania kandydatów na prezesa PZPN. Prawo startu będą miały osoby, które zdobędą piętnaście rekomendacji. Mogą je wystawić kluby ekstraklasy i I ligi, wojewódzkie związki piłki nożnej, środowisko sędziów, futbolu kobiecego, futsalu oraz trenerzy. Każdy z tych podmiotów może wystawić trzy rekomendacje.

Znamy kandydatów

Nieoficjalnie wiadomo, że wymagane rekomendacje zdobyło pięciu kandydatów: Zbigniew Boniek, Roman Kosecki, Stefan Antkowiak, Zdzisław Kręcina i Edward Potok. Wybory odbędą się 26 października.

Kibice na Facebooku: "Trudno nie lubić"

Już pięć minut po wrzuceniu informacji o rezygnacji Laty na profil Sport.pl na Facebooku "zalajkowało" go 600 osób. Obecnie ta liczba wynosi około 1800 osób i cały czas rośnie. Pojawiło się także ponad 255 (w większości entuzjastycznych) komentarzy. Włącz się do dyskusji!

Więcej o:
Komentarze (185)
Wybory PZPN. Lato oficjalnie nie wystartuje
Zaloguj się
 • tokeniasty123

  Oceniono 34 razy 28

  żegnamy

 • okul_wr

  Oceniono 29 razy 25

  Cud astronomiczno- meteorologiczny: Lato kończy się 25 września.

 • po.waw.pl

  Oceniono 28 razy 22

  Kręcina powinien sobie jeszcze łeb ukręcić ! To największy Knur przy korycie. Jego flaki z dupy powinno się wypełnić kiełbasą i oddać za darmo do Afryki..

 • aeris

  Oceniono 24 razy 22

  taaa, rezygnuje.~To raczej z niego zrezygnowano! Za malo glosow zebral na bycie nominowanym!

 • creaturr

  Oceniono 24 razy 18

  DZIĘ KU JE MY! :)

 • silesiacrime

  Oceniono 18 razy 16

  Szkoda, że dopiero w obliczu nieuzyskania rekomendacji postanowił zrezygnować, a nie po porażce na Euro 2012. Widać świnia do koryta będzie się cisnąć za wszelką cenę.
  Człowiek niesłowny, bez honoru. A tak dobrze mogliśmy go wspominać jako piłkarza...

 • geryx

  Oceniono 15 razy 15

  chwila moment, to nie on zrezygnował,, tylko poparcia nie dostał po prostu wystarczającego- a jeszcze próbuje się wybielać że niby sam rezygnuje-szuja

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX