Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Pięciu kandydatów ma rekomendacje na prezesa PZPN. Grzegorz Lato na aucie?!

Już pięciu kandydatów na prezesa PZPN zebrało potrzebne rekomendacje. Aktualny prezes Grzegorz Lato ciągle zbiera głosy i nie wiadomo czy wystartuje - ma czas do północy.
- Grzegorz Lato wciąż zbiera rekomendacje i liczy, że zdobędzie ich piętnaście. Wiem, że jego specjalny kurier krąży po Polsce i dowozi poparcie z terenu - twierdzi Kazmierz Greń, prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

- Może być sensacja, bo Lato ma gigantyczny problem. Po korytarzach związku krąży informacja, że ma tylko siedem rekomendacji i chyba polegnie - dodaje jeden z działaczy PZPN, proszący o anonimowość.

We wtorek o północy mija termin zgłaszania kandydatów na prezesa PZPN. Prawo startu będą miały osoby, które zdobędą piętnaście rekomendacji. Mogą je wystawić kluby ekstraklasy i I ligi, wojewódzkie związki piłki nożnej, środowisko sędziów, futbolu kobiecego, futsalu oraz trenerzy. Każdy z tych podmiotów może wystawić trzy rekomendacje.

To, że ogromne problemy z zebraniem rekomendacji ma prezes Grzegorz Lato jest sporą sensacją. Jeszcze niedawno wydawało się, że raczej wygra październikowe wybory. Teraz wszystko się odmieniło. Zbuntowali się "baronowie" - czyli prezesi wojewódzkich związków piłkarskich, którzy nie ufają już Lacie. "Baronowie" boją się, że stracą wpływy i szukają poparcia u innych kandydatów lub sami chcą wygrać wybory na nowego prezesa PZPN. Lato ma wsparcie klubów z Górnego Śląska, Miedzi Legnica, Termaliki Nieciecza, ale czy zbierze wymagane 15 rekomendacji?

- Jeszcze nie skreślałbym Laty - zaznacza Greń. - Do północy zostało trochę czasu, a wie pan jacy są ludzie. Oficjalnie zapewniają, że go nie poprą, ale po cichu dadzą mu rekomendację. Ale jeśli nawet uzbiera te głosy poparcia to nie ma żadnych szans zostać prezesem. Lato zaliczył klęskę, to jego koniec - twierdzi Greń.

Nieoficjalnie wiemy, że wymagane rekomendacje zdobyło pięciu kandydatów: Zbigniew Boniek, Roman Kosecki, Stefan Antkowiak, Zdzisław Kręcina i Edward Potok. W grę wchodzi jeszcze tylko Grzegorz Lato.

W PZPN na razie nie udzielają żadnych informacji o kandydatach na prezesa.

- Termin składania rekomendacji mija we wtorek o północy, dlatego teraz nie udzielamy żadnych informacji w tej sprawie. Po złożeniu rekomendacji przez kandydatów zostaną one zweryfikowane, a następnie oficjalnie ogłosimy kto startuje w wyborach na Prezesa PZPN. Myślę, że podamy tę informację w czwartek- mówi Waldemar baryło, sekretarz generalny PZPN.

Więcej o: