Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Platini zapowiada walkę w sądzie. "Żałosna przykrywka. Chcą mnie wyeliminować z piłki"

Szef FIFA Sepp Blatter i władający UEFA Michel Platini zostali zawieszeni na osiem lat od wszelkich czynności związanych z piłką nożną - ogłosiła w poniedziałek Komisja Etyki FIFA. Francuz zapowiada ostrą walkę o swój wizerunek.
- Jestem zdeterminowany, żeby nawet w sądach cywilnych walczyć o należną mi rekompensatę za uszczerbek, jakiego doznałem w ciągu tych długich tygodni - skomentował na portalu Goal.com swoje zawieszenie Platini.

W lutym odbędą się wybory nowego szefa FIFA. Obecnie na liście kandydatów są: jordański książę Ali Al Hussein, szejk Salman Bin Ebrahim Al Khalifa, Jerome Champagne, Gianni Infantino i Tokyo Sexwale. Kandydować zamierzał również Platini, ale poniedziałkowy wyrok już chyba ostatecznie przekreśla jego kandydaturę.

- Decyzja o zawieszeniu mnie nie dziwi. Jestem przekonany, że mój los przesądził się już wcześniej, a wyrok to tylko żałosna przykrywka dla wyeliminowania mnie ze świata sportu - zaatakował komisję etyki Platini.

Francuza poparła UEFA, która tuż po ogłoszeniu wyroku wydała specjalne oświadczenie, w którym wsparła Michela Platiniego.

Czy to sportowiec, czy postać ze "Star Wars"? [QUIZ]
Więcej o:
Komentarze (8)
Platini zapowiada walkę w sądzie. "Żałosna przykrywka. Chcą mnie wyeliminować z piłki"
Zaloguj się
 • pierre_doleto

  0

  Lista kandydatow to chyba jakis zart?

 • atx50

  0

  A wystarczył umyć ręce po pobrudzeniu się klejem.

 • wd_40

  Oceniono 2 razy 0

  Wychodzi z tego platiniego piłkarzyk prosty i pazerny. Mało zarobił przez swoją karierę? Typowy burak. Czego się po piłkarzu spodziewać. Chytry burak i tyle. Oczywiście jeśli to prawda.

 • edza4

  Oceniono 4 razy 0

  Przyjmuje kanciarz 2 mln.franków łapówy i uważa się za niewinnego,tylko pogratulować poczucia humoru,a najlepsze jest wyjaśnienie naprędce wymyślone i tu słyszymy za doradztwo,przecież żabojad nie wygląda na takiego mądrego że jego otwarcie gęby jest wart 2 mln. franków.Takie numery nie ukrócą korupcji,przecież złodziejom nic się nie stało z wyjątkiem przykręcenia kurka z żywą gotówką,czyli marne konsekwencje zamiast kraty.Zastanawia natomiast poparcie dla Platiniego tak jakby nic się nie stało,więc wniosek jest taki że to wielka ściema o uczciwości tego resortu,korupcja i kanciarstwo to ich znak rozpoznawczy.Wcale nie zdziwiłbym się gdyby na szefa FIFA wybrano Fryzjera,przecież to jegomość z wieloletnią praktyką

 • louisciffer

  Oceniono 1 raz -1

  Szejk z Szampana, Infantylnosc i Sex, tAK ma wyglądać zarząd, to marny żart.

 • louisciffer

  Oceniono 3 razy -1

  jordański książę Ali Al Hussein, szejk Salman Bin Ebrahim Al Khalifa, Jerome Champagne, Gianni Infantino i Tokyo Sexwale - to dopiero będzie piłka. ha,ha,ha

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX