Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

PZPN wszczyna postępowanie ws. możliwej korupcji we Flocie Świnoujście

- Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że sprawa Floty Świnoujście i podejrzenie przewinienia przekupstwa sportowego jest znana federacji od kilku dni - napisano w oficjalnym komunikacje na stronie PZPN-u. Rzecznik dyscyplinarny Adam Gilarski wszczął postępowanie wyjaśniające.
O sprawie Floty zrobiło się głośno po sobotnim artykule zamieszczonym na stronie Weszło.com. Opisano tam mechanizm, dzięki któremu Flota miała ustawić swoje zimowe sparingi. Na mecze z udziałem pierwszoligowego klubu postawiono nadspodziewanie dużo pieniędzy, co zazwyczaj ma miejsce w przypadku ustawionych spotkań.

Wątpliwości budzą trenerzy: Tudor Florin-Laurentiu i Ivan Valentin. Każdy prowadzony przez nich klub był łączony w przeszłości z działaniami korupcyjnymi. Do Floty ściągnęli ze sobą rumuńskich piłkarzy, którzy nie prezentują wielkiego poziomu sportowego. Cały mechanizm został opisany na stronie Weszło.

PZPN na tym etapie postępowania nie chce udzielać więcej informacji. - O dalszych krokach postępowania związek będzie informował w późniejszym terminie - napisano.Więcej o:
Komentarze (7)
PZPN wszczyna postępowanie ws. możliwej korupcji we Flocie Świnoujście
Zaloguj się
 • brajanu

  Oceniono 8 razy 8

  podpowiem, że możnaby sprawdzić kluby, które np. po rundzie jesiennej zajmują miejsca premiowane awansem do ekstraklasy a na wiosnę tracą punkty. są takie kluby które i tak nie mają infrastruktury i pieniedzy na grę w EK.

 • maszar

  Oceniono 6 razy 6

  fakt 1 - nowy sponsor Floty pochodzi z Izraela;
  fakt 2 - Flota ustawia sparingi, na czym można sporo zarobić;
  no comments...

 • bijelodugme

  Oceniono 5 razy 5

  To ustawiał czy jest podejrzenie, że ustawiał? W tytule stwierdzanie w treści dopuszczacie. Rzetelne dziennikarstwo?

 • kabel1111

  Oceniono 9 razy 3

  Dla przykładu Flotę powinni wykluczyć na rok czy dwa z jakichkolwiek rozgrywek

 • grzespelc

  Oceniono 4 razy 2

  A te dziady w OZPN-ach dalej siedzą i ustawiają mecze o punkty, i smieją się z Rumunów, że się dali złapać...

 • kj1920

  Oceniono 1 raz 1

  A co Flota robi co roku w rundzie wiosennej? Jakies dziwne osłabienie ich dopada jak sie okazuje ze grozi im awans ktorego nie chca, jakos dziwnym trafem nagle gubią punkty z drużynami ktore tych punktow potrzebuja.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX