Seria A. 178 bramek Del Piero dla Juve - zawód byłego rekordzisty

W niedzielnym spotkaniu z Lecce wygranym przez Juventus 4:0 napastnik gospodarzy Alessandro Del Piero zdobył 178. bramkę w składzie Juventusu Turyn w Seria A. Zrównał się tym samym z Giampiero Bonipertim, który grał dla Juventusu w latach 50., który publicznie wyraził ubolewanie z tego powodu.

Alessandro Del Piero wpisał się na listę strzelców w 78. minucie po tym, jak chwilę wcześniej zmienił na murawie Fabio Quagliarellę. Zwycięstwo w meczu z Lecce dało "Starej Damie" piątą pozycję w lidze.

Giampiero Boniperti - weteran, który już w wieku 19 lat został po raz pierwszy królem strzelców Serie A, a po zakończeniu kariery pełnił funkcję prezydenta Juventusu, napisał otwarty list do Del Piero, w którym wyraził żal, że jego rekord się nie utrzymał.

- Drogi Del Piero, nie dałeś nam nawet pięciu minut i zdobyłeś gola tuż po wejściu na boisko. Dogoniłeś mnie w liczbie goli w barwach Juventusu i na pewno nie poprzestaniesz na tym. Nie będę kłamał, dlatego otwarcie mówię, że jestem nieco zawiedziony, że mój rekord został pobity. Jednak fakt, że to byłeś właśnie Ty, mnie ucieszył. Przecież znam Cię od małego i popierałem Twoje przejście do "Juve".

Wcześniej czy później musiało się to stać, przecież zakończyłem karierę mając 33 lata. Ty niedługo skończysz 36 i nadal chcesz trenować. Kontynuuj w tym samym tempie i ucz swoich młodszych kolegów, czym jest gra dla "Juve". Niech wiedzą, co znaczy nosić koszulkę tego klubu. - napisał Boniperti na łamach Gazzetta dello Sport.

Włosi nie zgodzą się na powtórkę meczu z Serbią  ?