Prasa po zwycięstwie Śląska: Holenderski joker

PRZEGLĄD PRASY. Śląsk Wrocław w pierwszym eliminacyjnym meczu Ligi Europejskiej pokonał na własnym boisku Dundee United 1:0 po golu Johana Voskampa. Polskie gazety chwalą postawę Holendra oraz dobre zmiany jakich dokonał Orest Lenczyk. To jednak dopiero pierwsza połowa rywalizacji.
Przegląd Sportowy: Holenderski Joker

Szkocki mur przebił Holender. Na taki dzień Wrocław czekał ponad 20 lat. Śląsk wygrał mecz w europejskich pucharach. Bramkę zdobył debiutujący Johan Voskamp, który zaledwie dwie minuty wcześniej pojawił się na boisku - czytamy w relacji.

Fakt: Voskamp zemścił się za Lenczyka

Wystarczył zaledwie jeden kontakt z piłką, by Johan Voskamp rozkochał w sobie kibiców Śląska i zapewnił Orestowi Lenczykowi rewanż z Dundee za porażkę sprzed 30 lat (2:7), po której stracił pracę szkoleniowiec we Wrocławiu - czytamy w piąkowym Fakcie.

Super Express: Voskamp wszedł i gol

Ten to ma szczęście do debiutów! Johan Vaskamp swoim pierwszym dotknięciem piłki w oficjalnym meczu Śląska zapewnił swojej nowej drużynie wygraną 1:0 nad Dundee United w pierwszym meczu eliminacyjnym Ligi Europy. Zdobytym golem Holender sprawił ogromną radość Orestowi Lenczykowi - zachwyca się Super Express.

Rzeczpospolita: Po pierwszej połowie

Wrocław na taki mecz czekał od ćwierć wieku. Przyszedł prezydent Rafał Dutkiewicz, przyjechali trenerzy reprezentacji Polski - Franciszek Smuda i Szkocji - Craig Levein, który wcześniej prowadził Dundee. Do tego komplet widzów na trybunach i wszyscy mieli co oglądać - zauważa Rzeczpospolita.

Gazeta Wyborcza: Solorz z Dutkiewiczem na zwycięskim meczu Śląska

Kupiony za 600 tys. euro król strzelców pierwszej ligi holenderskiej Johan Voskamp zapewnił Śląskowi wygraną 1:0 w meczu drugiej rundy Ligi Europy z Dundee Utd. Rewanż za tydzień w Szkocji.