Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piotr Celeban wypożyczony do Śląska

Piotr Celeban będzie w rundzie wiosennej grał w Śląsku Wrocław. Obrońca został wypożyczony z Korony Kielce na pół roku.


Śląsk o Piotra Celebana zaczął się starać zaraz po zakończeniu rundy jesiennej. Rozmowy z działaczami Korony Kielce przeciągały się i niemal z tygodnia na tydzień sytuacja się zmieniała. Najpierw w Kielcach nikt nie chciał słyszeć o oddaniu zawodnika. Później włodarze Korony byli skłonni wypożyczyć Celebana, aby po pewnym czasie ponownie zmienić zdanie. Kiedy jednak okazało się, że kontuzjowani do tej pory obrońcy zespołu Jacka Zielińskiego szybko wrócą do zdrowia, sprawa wypożyczenia Celebana stała się aktualna. Zawodnik 15 lutego wrócił z Koroną z obozu w Hiszpanii, a już dzisiaj dołączy do zespołu Śląska na Cyprze.

Przypomnijmy, że Celeban grał już we wrocławskim zespole. Było to wiosną 2006 roku, kiedy drużynę Śląska prowadził także Ryszard Tarasiewicz. Po pół roku piłkarz powrócił do Pogoni Szczecin, ale w rozmowach nie ukrywał, że gdyby nadal trenerem Śląska był Tarasiewicz, chętnie by pozostał we Wrocławiu.

Celeban będzie drugim obrońcą pozyskanym przez wrocławski zespół zimą. Wcześniej także na zasadzie wypożyczenia na Oporowską trafił z Górnika Zabrze Adam Marciniak. Poza tym Śląsk do tej pory sprowadził bramkarza Andrzeja Olszewskiego, młodego pomocnika Łukasza Tymińskiego oraz Piotra Kluzka, który może grać w pomocy jak i ataku. Niewykluczone, że Celeban nie będzie jedynym piłkarzem, który dołączy do wrocławskiego zespołu na zgrupowanie na Cyprze.