Rezerwy Lechii pokonały lidera III ligi. Zwycięski gol Buksy

Na zakończenie rundy jesiennej rozgrywek III ligi grupy pomorsko-zachodniopomorskiej rezerwy Lechii Gdańsk pokonały na własnym boisku dotychczasowego lidera Gwardię Koszalin 1:0. Jedyną bramkę meczu zdobył Adam Buksa.

Zespół Ryszarda Robakiewicza podtrzymał dobrą passę z ostatnich tygodni, dzięki czemu zimę spędzi na 3. miejscu w tabeli. Liderem jest Cartusia, 2. pozycję zajmuje Gryf Wejherowo.

Zwycięską bramkę w spotkaniu z Gwardią zdobył Adam Buksa, który wykorzystał ładne podanie Tsubasy Nishiego i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza gości. Wcześniej po strzale z rzutu wolnego w poprzeczkę trafił najlepszy strzelec rozgrywek Paweł Czychowski, który coraz śmielej puka do drzwi pierwszego zespołu.

Po przerwie przewaga należała do zespołu Gwardii, ale wynik 1:0 utrzymał się już do końca. - Zespół z Koszalina postawił nam twarde warunku. Odnieśliśmy jednak zasłużone zwycięstwo, gdyż kontrolowaliśmy przebieg gry. Zdobyliśmy bramkę, mieliśmy także kilka sytuacji i można powiedzieć, że w pierwszej połowie zagraliśmy niemal wzorowo. Jestem bardzo zadowolony z postawy zawodników i chciałbym także podkreślić bardzo dobrą rolę całego sztabu szkoleniowego - podkreślił po meczu trener Robakiewicz.

Lechia II Gdańsk - Gwardia Koszalin 1:0 (1:0)

Bramka: Buksa (29.)

Lechia II: Sobczak - Powszuk, Rudinilson, Garbacik, Jaroszek (52. Bobowski) - Wolski, Kopka, Nishi (58. Hoffmann) - Buksa (72. Sypniewski), Gierszewski (58. Kacajew), Czychowski.