Piłkarz Lechii strzelił gola w meczu reprezentacji Polski [WIDEO]

Obrońca Lechii Gdańsk Damian Garbacik strzelił gola w towarzyskim meczu reprezentacji Polski do lat 18 z Finlandią. Mecz, w którym zagrał również inny piłkarz biało-zielonych Paweł Stolarski, zakończył się remisem 3:3.

Garbacik jest wychowankiem Granicy Kętrzyn, piłkarzem Lechii został w lutym 2013 roku. Do tej pory grał tylko w zespołach nieistniejącej już Młodej Ekstraklasy oraz III-ligowych rezerw, w ekstraklasie jeszcze nie zadebiutował.

W rozegranym w Piotrkowie Trybunalskim spotkaniu z Finlandią Garbacik wystąpił na lewej obronie i rozegrał pełne 90 minut. W 81 min zdobył bramkę na 3:3. Oprócz niego do siatki rywala trafiali Robert Bartczak (Legia Warszawa) oraz Jakub Łukowski (Zawisza Bydgoszcz). Drugi z piłkarzy Lechii Stolarski zagrał na prawej pomocy i w 79. minucie został zmieniony przez Mateusza Grzybka.

W czwartek Polska i Finlandia spotkają się po raz drugi, tym razem w Bełchatowie. Początek meczu o godz. 18, transmisja na stronie pzpn.pl.

Mecz Polska - Finlandia U-18 (gol Garbacika od 1:50:40)