Rezerwy Lechii wygrały derby. Buzała zszedł z kontuzją, piękny gol Zyski [WIDEO]

W przerwie reprezentacyjnej kilku piłkarzy pierwszego zespołu Lechii Gdańsk wystąpiło w spotkaniu III-ligowych rezerw z Polonią Gdańsk. Mecz zakończył się zwycięstwem biało-zielonych 3:2, a z powodu kontuzji boisko przedwcześnie opuścił Paweł Buzała.
Z piłkarzy, którzy w tym sezonie występowali w spotkaniach ekstraklasy, w derbach Gdańska oprócz Buzały zagrali Wojciech Zyska, Adam Duda, Maciej Kostrzewa, Damian Kugiel oraz Łukasz Kacprzycki.

Lechia po pierwszej połowie prowadziła już 3:0. Dwie pierwsze bramki zdobył Paweł Rzepnikowski (po asystach Damiana Garbacika oraz Kacprzyckiego), a trzecią ładnym strzałem z dystansu dołożył Zyska. W międzyczasie bramkarz biało-zielonych Bartosz Kaniecki obronił rzut karny wykonywany przez Adama Piątkowskiego.

Po przerwie szansę na podwyższenie wyniku mieli m.in. Duda oraz Buzała. Ten drugi z powodu urazu opuścił boisko w 62. minucie. W ostatnim kwadransie Polonia napędziła Lechii stracha, strzelając dwie bramki, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem biało-zielonych 3:2. Skrót meczu można zobaczyć na lechia.pl.

Po 16 kolejkach rozgrywek III ligi grupy pomorsko-zachodniopomorskiej rezerwy Lechii zajmują w tabeli 2. miejsce, mając punkt straty do Drawy Drawsko Pomorskie. Polonia jest 14.

Lechia II Gdańsk - Polonia Gdańsk 3:2 (3:0)

Bramki: Rzepnikowski (8., 11.), Zyska (37.) - Piątkowski (78.), Wiącek (83. karny)

Lechia II: Kaniecki - Powszuk (79. Przybylski), Rzepnikowski, P. Kamiński, Garbacik - Kacprzycki (68. J. Kamiński), Zyska, Kostrzewa, Buzała (66. Gorczyca) - Duda, Kugiel (58. Żmijewski).

Czy Buzała powinien grać w pierwszym składzie Lechii? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »

Ile goli strzeli w tym sezonie Paweł Buzała?