Derby Gdańska dla Lechii. Biało-zieloni rozstrzelali Polonię

W sobotę kibice biało-zielonych żyli nie tylko spotkaniem swojej drużyny z Cracovią na PGE Arenie. Na stadionie przy ul. Marynarki Polskiej doszło do derbowego meczu Polonii z Lechią. Rezerwy zespołu grającego w ekstraklasie wygrały pewnie 3:0.
Polonia w derbach Gdańska miała co do udowodnienia, zwłaszcza, że Lechia przyczyniła się do "sportowego" spadku polonistów. A to dlatego, że w ostatnim meczu poprzedniego sezonu gdańszczanie przegrali u siebie z Energetykiem ROW Rybnik, czym pogrzebali szanse Polonii. I nawet wygrana z Błękitnymi Starogard Gdański nie pomogła drużynie grającej na stadionie przy ul. Marynarki Polskiej. Polonia uniknęła degradacji po wycofaniu się z ligi Pogoni Barlinek.

Rezerwy Lechii, w składzie której było kilku piłkarzy trenujących z I zespołem, ba nawet grających w ekstraklasie, na początku spotkania natrafiły na spory opór gospodarzy. Lechia z czasem zaczęła grać coraz lepiej i już do przerwy strzeliła dwie bramki. Najpierw dośrodkowanie Piotra Jaroszka wykorzystał Krzysztof Iwanowski. Na 2:0 podwyższył Łukasz Kacprzycki.

W drugiej połowie Polonia ruszyła do ataku, ale gol Bartłomieja Smuczyńskiego odebrał jej ochotę do gry. Lechia kończyła mecz w "10", gdyż w 85. minucie za faul taktyczny arbiter usunął z boiska Iwanowskiego.

- Cieszymy się ze zwycięstwa. Początek meczu należał do Polonii, która stworzyła sobie kilku sytuacji, które wybronił Sebastian Małkowski. Od 20. minuty mieliśmy przewagę, którą udokumentowaliśmy zdobycie trzech bramek - mówił po meczu kierownik drużyny Robert Rybakowski.

Polonia Gdańsk - Lechia Gdańsk 0:3

Bramki: Iwanowski (29.), Kacprzycki (38.), Smuczyński (58.) Polonia: Wojtowicz - Sobczak, Skowroński, Rusinek (62 Anusik), Zgliński - Drożdżak (81 Gałkowski), Kozłowski, Szuba (62 Woźniak), K.Borkowski (65 Mikołajczak) - Rychłowski, Piątkowski.

Lechia II: Małkowski - Bobowski (46 Przybylski), Iwanowski, Kostrzewa, Jaroszek - Kacprzycki, Czerwiński (70 Żmijewski), Kaszuba, Smuczyński (58 Kugiel), Łazaj (55 Kamiński) - Duda.