Copa America 2016. Leo Messi kończy karierę w reprezentacji Argentyny

Po przegranym finale Copa America, gwiazdor FC Barcelona Lionel Messi ogłosił zakończenie reprezentacyjnej kariery. - Drużyna narodowa to dla mnie skończone. Tego chciałem najbardziej, ale nie udało mi się... Więc myślę, że to koniec - mówił smutny lider drużyny

Argentyńczycy z Messim na czele trzeci rok z rzędu przegrali finał wielkiego turnieju.

Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, w konkursie rzutów karnych było 4:2 dla Chile. Pierwszej z "jedenastek" nie wykorzystał właśnie Messi, który jest liderem strzelców swojego kraju z 55 golami na koncie. Jeden z najlepszych piłkarzy świata posłał piłkę nad poprzeczką.

- Drużyna narodowa to dla mnie skończone. Już cztery finały... Wygląda na to, że to nie miało być dla mnie. Próbowałem. Tego chciałem najbardziej, ale nie udało mi się... Więc myślę, że to koniec - mówił po spotkaniu rozżalony Messi.

- Czuję olbrzymi smutek, że to znowu się dzieje - cierpiał kapitan. - Przestrzeliłem superważnego karnego. To tyle. Wydaje mi się, że moja decyzja jest ostateczna.

Messi w reprezentacji Argentyny przegrywał już finały Copa America w 2007 r. (z Brazylią), mistrzostw świata w 2014 r. (z Niemcami po dogrywce) i Copa America w 2015 r. (również z Chile po karnych).

W Barcelonie 29-latek wygrał już cztery edycje Ligi Mistrzów.

Polacy świętują awans, a Krychowiak już przygotowuje się na Portugalię [ZDJĘCIA]

Argentyna znowu przegrała finał Copa America

W 22. minucie najlepszą okazję przed przerwą zmarnował Gonzalo Higuain, który nie trafił w bramkę w sytuacji sam na sam. Chwilę wcześniej Bravo obronił celny, ale zbyt lekki strzał Lionela Messiego z rzutu wolnego. Jeszcze w pierwszej połowie z boiska wyrzucono po jednym piłkarzu z obu drużyn - czytaj relację .

Czy wierzysz, że Messi nie zagra już w reprezentacji?