Copa America. Hat-trick Messiego i triumf Argentyny. Chile wygrywa po karnym w 100. minucie

Argentyna pokonała Panamę aż 5-0 w meczu drugiej kolejki fazy grupowej Copa America. Hat-tricka strzelił Lionel Messi.

Gwiazda Barcelony pojawiła się na boisku dopiero w 61. minucie zmieniając Augusto Fernandeza. Messi dostał ogromną owację od kibiców. I od razu wziął się do roboty - pierwszego gola strzelił 7 minut po wejściu. Niedługo później trafił z rzutu wolnego na 3-0, a przed końcem spotkania podwyższył wynik na 4-0.

Argentyna prowadziła od 7. minuty, gdy gola strzelił Nicolas Otamendi. Wynik ustalił w doliczonym czasie gry Sergio Aguero. Panama grała w dziesiątkę od 31. minuty, gdy drugą żółtą kartkę dostał Anibal Godoy.

To był czwarty hat-trick Messiego w reprezentacji - wcześniej podobnego wyczynu dokonał ze Szwajcarią i Brazylią w 2012 oraz z Gwatemalą trzy lata temu. Na koncie ma już 53 gole w reprezentacji Argentyny, tylko trzy mniej od najlepszego strzelca w historii - Gabriela Batistuty. W pierwszym meczu z Chile (2-1) Messi nie grał ze względu na kontuzję.

W drugim spotkaniu tej grupy Chile pokonało po dramatycznym meczu Boliwię 2-1. Arturo Vidal strzelił gola na 1-0 na początku drugiej połowy, ale kwadrans później Boliwia wyrównała za sprawą gola Jhasmaniego Camposa z rzutu wolnego. O rozstrzygnięciu przesądził rzut karny Vidala z 100. minuty. Mecz został przedłużony ze względu na kontuzję Ronalda Eguino, który został kopnięty w twarz przed Eduardo Vargasa, gdy próbował uderzyć piłkę przewrotką. Chile miało ogromną przewagę w trakcie meczu, miało oddało 10 celnych strzałów przy zaledwie 1 Boliwii.

Argentyna ma już pewny awans do ćwierćfinału. Wygrała oba mecze i ma 6 punktów. W ostatniej kolejce o awans w bezpośrednim meczu zagra Chile z Panamą. Obie drużyny mają po 3 punkty, ale na 2. miejscu jest obecnie Chile ze względu na lepszy bilans bramkowy. Z turnieju odpadła już Boliwia, która przegrała oba mecze.