Copa America. Dwa gole Vargasa dały Chile awans do finału

Eduardo Vargas zdobył dwie bramki, a Chile po dramatycznym meczu pokonało Peru 2:1 w półfinale Copa America.
Chile
Bramki: Vargas (42., 64.) Kartki: - Skład: Bravo - Isla, Medel, Rojas, Albornoz (46. Mena) - Vidal, Diaz (46. Pizarro), Aranguiz, Valdivia (86. Gutierrez) - Vargas, Sanchez
Peru
Bramki: Medel (60., samob.) Kartki: Zambrano - żółta, Zambrano - czerwona (20.) Skład: Gallese - Advincula, Zambrano, Ascues, Vargas - Ballon, Lobaton (73. Yotun), Carrillo (73. Pizarro), Farfan, Cueva (27. Ramos) - Guerrero
Chile, które jest gospodarzem turnieju, jest już tylko o jedno zwycięstwo od historycznego pierwszego triumfu w tych rozgrywkach.

Na przebieg meczu wpłynęła decyzja sędziego, który w 20. minucie pokazał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obrońcy Peru Carlosowi Zambrano. To już drugi mecz z rzędu, w którym rywal Chile musiał sobie radzić w osłabieniu po kontrowersyjnej czerwonej kartce. Podobnie było w ćwierćfinałowym spotkaniu z Urugwajem, który kończył w dziewięciu po wykluczeniu Edinsona Cavaniego i Jorge Fucile.

- Po wyrzuceniu Zambrano było nam dość trudno - powiedział jego kolega z reprezentacji Paolo Guerrero. - Nie chcę narzekać na sędziowanie, ale było wiele nieoczekiwanych decyzji. Gdybyśmy grali jedenastu na jedenastu, to byłaby inna historia - dodał.

Chile objęło prowadzenie w 42. minucie. Strzał Alexisa Sancheza trafił w słupek, ale piłkę zdołał dobić z bliska Vargas. Powtórki sugerują, że napastnik był na pozycji spalonej, ale za to na początku drugiej połowy sędzia nie uznał mu bramki, która wydawała się zdobyta w sposób prawidłowy.

Peru wyrównało w 60. minucie. Guerrero podawał w kierunku Luisa Advinculi, ale piłkę do własnej bramki wbił wracający Gary Medel.

Cztery minuty później wygraną Chile dał Vargas, który fantastycznym strzałem z dystansu pokonał Pedro Gallesego.

W nocy z wtorku na środę odbędzie się drugi półfinał pomiędzy Argentyną i Paragwajem.