Bundesliga. Mateusz Klich strzelił gola dla Wolfsburga

Mateusz Klich

Mateusz Klich (Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta)

20-letni napastnik, kupiony z Cracovii zaledwie kilkanaście dni temu, strzelił bramkę dla nowego klubu w 16. minucie sparingu z Eckernförder SV. Drużyna z Bundesligi wygrała mecz 10:1.
- To dobrze, że strzeliłem gola, ale mam nadzieję, że będę zdobywał bramki także w ważniejszych spotkaniach VfL. Mieliśmy dość trudną i długą podróż, ale czułem się na murawie komfortowo. W zespole jest bardzo dobra atmosfera - powiedział Klich cytowany przez eurosport.pl.

Polak na wstępie może mieć łatwiej w nowej drużynie, bo bliski odejścia z Wolfsburga jest brazylijski ofensywny pomocnik Diego. Klich może grać zarówno w ataku, jak i za napastnikami.

Wolfsburg - Eckernförder SV 10:1 (6:1): Helmes (9., 14.), Klich (16.), Kahlenberg (24.), Mandzukic (29., 34.), Lakic (64.), Dejagah (66., 74., 88.) - Meggers (42.)

Wolfsburg, 1. połowa: Benaglio - Schulze, Riether, Madlung, Schäfer - Klich, Kahlenberg, - Ochs, Cigerci - Helmes, Mandzukic

Wolfsburg, 2. połowa: Hitz - Pekarik, Kjaer, Thoelke, Riether - Polak, Cigerci - Dejagah, Tuncay - Scheidhauer, Lakic