Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bundesliga. Subotić: Błaszczykowski to koszmar dla obrońców rywali

PRZEGLĄD PRASY. Borussia Dortmund pewnie kroczy po mistrzostwo Niemiec. Duży wkład w wyniki osiągane przez drużynę Juergena Kloppa mają dwaj polscy piłkarze - Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek. - Piszczek to najlepszy prawy obrońca ligi, a Błaszczykowski imponuje zapałem - mówi w rozmowie z Super Expressem Neven Subotić - klubowy kolega Polaków.
Borussia jest rewelacją Bundesligi. Na 10 kolejek przed zakończeniem rozgrywek prowadzi w ligowej tabeli. Nad drugim Bayerem ma już 12 punktów przewagi i tylko katastrofa mogłaby odebrać jej upragniony tytuł. Niemały wkład w rezultaty osiągane przez zespół z Dortmundu mają grający w nim Polacy, szczególnie występujący w pierwszym składzie Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski

O tym, że nasi reprezentanci stanowią o sile Dortmundu wie również obrońca tej drużyny Neven Subotić, który w rozmowie z Super Expressem nie szczędził pochwał pod adresem naszych graczy.

- Piszczek to...najlepszy prawy obrońca w Niemczech! Ma dużo asyst, a to już pokazuję klasę piłkarza. Mnie podobają się jego dośrodkowania oraz wyrzuty piłki z autu. W ten sposób zaliczył asystę w meczu z Bayerem Leverkusen - powiedział gazecie Serb.

Czołowy obrońca Bundesligi przez dwa lata gry w Dortmundzie zdążył już poznać umiejętności Błaszczykowskiego.

- Kuba był jeszcze niedawno jednym z najmłodszych piłkarzy w kadrze Borussii. Teraz jest jednym ze starszych. Jednak jak patrzę, z jakim zapałem gra i trenuje, to widzę wciąż młodego chłopaka. Jest szybki, a dla obrońców rywali to prawdziwy koszmar. Potrafi przetrzymać piłkę, zalicza asysty, a te atuty ceni się w Bundeslidze - twierdzi Subotić.

W najbliższej kolejce zespół Polaków zagra na własnym stadionie z Hoffenheim.

Bundelsiga. Dortmund szykuje się na mistrzowską fetę »


Więcej o: