Polacy za granicą. Faul na Salamonie początkiem piekła w Foggii

Spotkanie Lega Pro Primo Division B (III liga włoska) pomiędzy US Foggia i Gela Calcio zostało przerwane z powodu bijatyki pomiędzy zawodnikami obu drużyn. Doszło do niej chwilę po tym, jak na boisko upadł Bartosz Salamon, a jego drużyna nie wykazała się znajomością zasady fair play.
Zobacz całe zajście na Zczuba.tv »

Była 85. minuta spotkania w Foggii. Gospodarze przegrywali 1:2, a 20 metrów przed bramką rywali padł na murawę Bartosz Salamon. Piłkarze Geli Calcio wybili piłkę na aut pokazując, że przerywają grę właśnie z powodu cierpiącego Polaka. Gospodarze jednak wykorzystali chwilę nieuwagi rywali i zamiast oddać im piłkę, przeprowadzili akcję zakończoną golem.

Na boisku rozpoczęła się bójka. Brało w niej udział większość piłkarzy występujących w meczu oraz część zawodników rezerwowych. Zawodników musiała rozdzielać policja.

Bartosz Salamon przebywa w Foggii na wypożyczeniu z Brescii Calcio.