Kieszek kiksuje, Porto przegrywa w Pucharze Ligi

Nieudanie rozpoczął się ten rok dla Pawła Kieszka. Jego FC Porto przegrało w niedzielę w Pucharze Ligi na własnym boisku z Nacionalem 1:2, a Polakowi przytrafił się kiks przy wyrównującej bramce. Była to pierwsza porażka tego klubu od 287dni.
Zobacz kiks Kieszka na Z czuba.tv »

Pechowa okazała się dla Kieszka 78. minuta. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, interweniując na przedpolu wypuścił piłkę z rąk. Do siatki bez problemu trafił Anselmo, który tym strzałem doprowadził do wyrównania. Ten sam piłkarz sześć minut później ustalił wynik spotkania.

Porto odniosło pierwszą porażkę od 287 dni. W marcu ubiegłego roku w tych samych rozgrywkach przegrało 0:3 z Benficą. W tym sezonie zespół Kieszka świetnie prezentuje się zarówno w rozgrywkach krajowych, jak i na arenie międzynarodowej. W lidze portugalskiej jest liderem, a przez fazę grupową Ligi Europejskiej przebrnął tracąc zaledwie dwa punkty. W kolejnej rundzie zmierzy się z Sevillą.

Pojedynek trzeciej rundy z Nacionalem był inauguracyjnym meczem "Smoków" w Pucharze Ligi. Porażka 1:2 nie przekreśla jeszcze ich szans na zdobycie tytułu, bowiem na tym etapie kluby rywalizują w grupach. Porto czeka jeszcze spotkanie z Beira-Mar i Gil Vicente. Drużyna, która zakończy zmagania na pierwszym miejscu, awansuje do kolejnej fazy rozgrywek.

Kieszek jest bramkarzem FC Porto od lipca 2010 roku. Do tego utytułowanego klubu trafił z innej portugalskiej drużyny, Sportingu Braga. Na swój debiut w nowym zespole musiał czekać kilka miesięcy. 11 grudnia 2010 roku rozegrał spotkanie Pucharu Portugalii przeciwko Juventude Evora.

Mourinhyo szuka wzmocnień w ataku. Klose?  »