Polacy za granicą. Dwie asysty Lewandowskiego w sparingu Borussii

Borussia Dortmund pokonała w sparingowym mecz drużynę Hohenlimburga 9:0 (5:0). W pierwszej jedenastce wybiegli Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski. Były napastnik Lecha zaliczył dwie asysty. Z powodu uraz kolana nie zagrał Jakub Błaszczykowski.
Mimo 33-stopniowego upału aż pięć tysięcy widzów przyszło zobaczyć sparing.

Pierwszy gol padł już w 12. minucie. Po dalekim podaniu Roberta Lewandowskiego w długi róg uderzył Götze. Polak miał też udział przy trzeciej bramce, kiedy wyłożył piłkę Stiepermannowi, tak że Niemiec znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Udany powrót do zespołu zaliczył Sebastian Kehl. Kapitan zespołu opuścił końcówkę sezonu z powodu kontuzji przywodziciela, a w pierwszym meczu po powrocie zdobył dwie bramki.

Jürgen Klopp nie skorzystał w sparingu z Nevena Suboticia, Nelsona Valdeza i Lucasa Barriosa którzy wzięli udział w zakończonym w niedzielę mundialu. Z powodu kontuzji nie zagrali Mats Hummels i Jakub Błaszczykowski. Jak podaje "Kicker", Polak ma problemy z kolanem.

Przed sezonem Borussia zagra jeszcze między innymi z TSV 1860 Monachium, Dynamo Drezno, Manchesterem City i Arminią Bielefeld

Borussia w pierwszej połowie: Weidenfeller - Piszczek, Hornschuh, Santana, Schmelzer - Kehl, Bender - Stiepermann, Sahin, Götze - Lewandowski.

Borussia po przerwie: Langerak - Owomoyela, Hornschuh, Santana, Dede - da Silva, Feulner - Öztekin, Hajnal, Großkreutz - Rangelov.

Bramki: Götze (12.), Hornschuh (13.), Stiepermann (19.), Kehl (22., 32.), Feulner (70., 86.), da Silva (73.), Hajnal (87.)