Ligue 1. Dwa gole Jelenia dla Auxerre

Ireneusz Jeleń zdobył dwie bramki w meczu 34. kolejki francuskiej ekstraklasy z Touluse. Auxerre wygrało 3:0

Zobacz to na Zczuba.tv! ?

Jeleń po raz pierwszy na listę strzelców wpisał się w 68 min. Rezultat ustalił 11 min. później.

Jego zespół prowadził jednak już od początku drugiej połowy, kiedy wynik meczu otworzył Pedretti.

Szczególnie pierwszy gol Jelenia mógł się podobać - pokonał bramkarza pięknym strzałem z kilkunastu metrów. W bieżących rozgrywkach reprezentant Polski zdobył już 13 bramek. W niedzielę grał do 80. minuty. Inny grający w Auxerre Polak, Dariusz Dudka, zagrał pełne 90 minut.

To 12. i 13. ligowy gol polskiego napastnika w tym sezonie.

Auxerre zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli Ligue 1. To daje drużynie bezpośredni awans do Ligi Mistrzów i tym samym pozwala mieć nadzieję, że Polak nie odejdzie z zespołu po sezonie.

Na prowadzeniu z przewagą dwóch punktów i jednego meczu w zapasie - w niedzielny wieczór z St. Etienne - znajduje się Olympique Marsylia. Toulouse jest na 13. miejscu.