Polacy za granicą. Artur Boruc puścił cztery bramki

Celtic Glasgow prowadził z Aberdeen 4:2, ale ostatecznie zremisował 4:4. Oznacza to, że szanse zespołu Artura Boruca i Łukasza Załuski na mistrzostwo Szkocji spadły niemal do zera.
Bohaterem Aberdeen został Stevie MacLean, który w 75 minucie wykorzystał rzut karny a w 88 minucie zdobył bramkę na wagę remisu.

Artur Boruc spędził na boisku pełne 90. minut. Polak uchronił swój zespół od porażki, broniąc w dobrym stylu strzały MacLeana i Charlie Mulgrewa. Boruc zaspał jednak w 9 minucie, gdy Michael Paton wykorzystał złe ustawienie Polaka i zdobył bramkę ładnym uderzeniem z woleja.

Po 25 kolejkach Celtic ma 48 punktów i traci siedem punktów do prowadzących Glasgow rangers. Strata ta może się jeszcze powiększyć, gdyż rywalem mają jeden rozegrany mecz mniej.