Ireneusz Jeleń w jedenastce kolejki

Zawodnik Auxerre Ireneusz Jeleń znalazł się w "jedenastce" kolejki, wytypowanej przez prestiżowy francuski dziennik sportowy ?L'Equipe?. Dobrą grę Polaka docenił także francuski Eurosport, który wybrał go na najlepszego piłkarza weekendu.

Zobacz bramki Jelenia - Z czuba.tv ?

Francuskie media doceniły wyczyn Polaka w niedzielnym meczu przeciwko Caen. Jeleń zdobył w tym spotkaniu dwie bramki, a jego zespół pokonał rywali 2:1.

Największy dziennik sportowy w Europie L'Equipe umieścił Polaka wśród najlepszych jedenastu piłkarzy kolejki. Francuscy dziennikarze, którzy po każdej kolejce przyznają zawodnikom noty, dali Jeleniowi 7 (skala 1-10) - wyższą ocenę (8) uzyskał jedynie obrońca PSG Zoumana Camara, który w meczu z Lyonem wiele razy ratował swój zespół.

Oprócz Jelenia i Camary wśród wyróżnionych piłkarzy znaleźli się: Regragui (Grenoble), Kante (Nicea), Modesto (Monaco), Cheyrou (Marsylia), Bangoura (Valenciennes), Hazard (Lille), Mollo (Monaco) i Niang (Marsylia).

Nad dobrą grą Polaka pochylił się również francuski Eurosport, który wybrał Polaka najlepszym piłkarzem kolejki.

- Nie trzeba daleko szukać, żeby znaleźć wybawcę Auxerre w meczu z Caen. To Ireneusz Jeleń. W ciągu trzech minut zdobył dwa gole. Polak w tym sezonie strzelił już dziesięć bramek, z czego aż siedem zdobył po trzymiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją - czytamy na stronie francuskiego Eurosportu.

Ireneusz Jeleń ze swoimi 10 bramkami jest siódmym najlepszym strzelcem ligi. W klasyfikacji przewodzi Andre - Pierre Gignac z Toulouse z 17 golami.

Dwa gole Jelenia zapewniają Auxerre utrzymanie ?