Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Szamotulski pożegnał się z Preston

Grzegorz Szamotulski nie jest już piłkarzem Preston North End. 15 klub angielskiej Championship rozwiązał kontrakt z polskim piłkarzem - poinformowano na oficjalnej stronie klubu.
Szamotulski przyszedł do Preston ze szkockiego Dundee United w lutym, na zasadzie wolnego transferu. Władze klubu były wówczas zachwycone, że pozyskały za darmo tak dobrego bramkarza, który kiedyś grał nawet w reprezentacji Polski. Choć pierwszym bramkarzem nadal miał pozostawać wychowanek klubu Andy Lonergan, to Polak zapowiedział, że zrobi wszystko, by grać w pierwszej drużynie.

Na nieszczęście Szamotulskiego w swoim pierwszym występie w drużynie rezerw doznał kontuzji. Od tamtego momentu się leczył, podczas gdy jego rywal rozgrywał świetne mecze i często decydował o obliczu zespołu. - Zdecydowaliśmy, że nie przedłużymy kontraktu z Szamotulskim i za porozumieniem stron rozwiązaliśmy umowę. Rozumiemy, że "Szamo" nie miał szczęścia i złapał kontuzję, która okazała się bardziej skomplikowana niż początkowo sądziliśmy. Uważamy, że lepszą opcją dla niego będzie możliwość znalezienia klubu latem - tłumaczy decyzję szef klubu Alan Irvine i dodaje: Liczymy, że wróci do nas Wayne Henderson i zostanie zmiennikiem Lonergana, który spisuje się świetnie.