Jeleń nie gra, Auxerre wygrywa

Ireneusz Jeleń trafił na ławkę rezerwowych, a bez niego Auxerre odniosło drugie zwycięstwo w tym sezonie. Przed hitowym meczem w Lidze Mistrzów z Barceloną Lyon rozgromił na wyjeździe Metz 5:1.

Reprezentant Polski znalazł się poza wyjściową jedenastką pierwszy raz w tym sezonie. Zastąpił go w pierwszym składzie Jean-Michel Lesage. Francuz zagrał słabo, ale zastąpił go na ostatnie pięć minut nie Polak, ale Daniel Niculae. Rumun zdążył jeszcze strzelić bramkę w doliczonym czasie gry. W tej sytuacji przyszłość Jelenia się komplikuje, choć w zeszłym sezonie był to jeden z najbardziej wartościowych zawodników Auxerre. Strzelił 10 goli w lidze i pięć w Pucharze UEFA. W tym roku polski piłkarz, który stracił też miejsce w reprezentacji Leo Beenhakkera, ma czyste konto.

Doskonały mecz rozegrał broniący tytułu Olympique Lyon. Z pięciu bramek strzelonych FC Metz trzy zdobył Karim Benzema. Potrzebował na to 34 minuty. - Myślę, że bardziej zapamiętam swój debiut w zawodowej drużynie niż ten hat trick - mówi 19-letni wychowanek szkółki piłkarskiej Lyonu. Benzema jest liderem klasyfikacji najskuteczniejszych. Gola strzelił też inny, nie mniej utalentowany wychowanek OL - Hatem Ben Arfa, oraz piłkarz "starej gwardii" Juninho. Po odejściu Florent Maloudy, Erica Abidala, Sylvaina Wiltorda Lyon ma kim uzupełnić kadry.

Pierwszą wygraną w sezonie odniósł RC Lens prowadzony przez Jean-Pierre Papina. Pokonał lidera z Nancy.