Bundesliga. Jakub Błaszczykowski wywalczył rzut karny i miał piękną asystę [WIDEO]

To była prawdziwa promocja Bundesligi. Piękne akcje, dramaturgia i sześć goli - a wszystko z udziałem reprezentanta Polski. Jakub Błaszczykowski mecz z Bayerem Leverukusen kończył z asystą i wywalczonym rzutem karnym. Niestety, bez zwycięstwa.

Bayern Leverkusen prowadził z Wolfsburgiem 2:0. Po golach Karima Bellarabiego i Kevina Vollanda wydawało się, że komplet punktów zostanie w Leverkusen. Nic bardziej mylnego.

Impuls do ataku dał Wolfsburgowi Jakub Błaszczykowski. Polak podłączył się do ataku prawym skrzydłem i idealnie dośrodkował piłkę na głowę Mario Gomeza.

To jednak nie koniec. Trzy minuty później Gomez doprowadził do remisu, a w 87. minucie wykorzystał rzut karny wywalczony przez Błaszczykowskiego.

Wolfsburg nie wywiózł jednak kompletu punktów z Leverkusen. W 89. minucie gola na wagę remisu strzelił Kai Havertz.

Zarówno Wolfsburg, jak i Bayer, spisują się w tym sezonie poniżej oczekiwań. Drużyny zgromadziły, odpowiednio, 30 oraz 32 punkty i są sklasyfikowane w dolnej połowie tabeli. Prowadzący Bayern ma 65 "oczek" i jest już prawie pewny piątego z rzędu tytułu mistrzowskiego.

W dziewięciu meczach 26. kolejki padło 35 goli; średnio prawie cztery na spotkanie. Następna seria meczów zostanie rozegrana we wtorek i w środę.