Puchar Anglii. Millwall wyeliminowało Leicester City. Bartosz Kapustka jednym z najlepszych na boisku

Millwall
Bramki: Cummings (90.) Kartki: Cooper - żółta; Cooper - czerwona (za drugą żółtą) Skład: Archer - Cummings, Webster, Cooper, Craig - Ferguson (86. Romeo), Williams, Butcher (75. Abdou), O'Brien (79. Gregory) - Onyedinma, Morison
Leicester
Kartki: Zieler - żółta Skład: Zieler - Amartey, Wague (69. Wasilewski), Benalouane, Chilwell - King, Mendy, Kapustka (64. Albrighton), Musa - Gray (73. Vardy), Okazaki
Leicester City, z Bartoszem Kapustką i Marcinem Wasilewskim w składzie, przegrało 0:1 z trzecioligowym Millwall w 1/8 finału Pucharu Anglii. Ty samym mistrzowie Anglii zakończyli swoją przygodę z tymi rozgrywkami.
Lisy były zdecydowanym faworytem tego starcia, i to mimo wystawienia do boju przez Claudio Ranieriego drugiego składu. Ostatecznie doszło do niespodzianki i w ćwierćfinale Pucharu Anglii zagra występujące na co dzień w League One Millwall.

Od pierwszej minuty, podobnie jak w potyczce z Derby County, wystąpił Bartosz Kapustka. Były piłkarz Cracovii rozegrał swoje najlepsze spotkanie w pierwszej drużynie Lisów i był jednym z najjaśniejszych punktów w zespole gości. Polak zaliczył kilka imponujących zagrań i napędzał ataki Leicester. Boisko opuścił w 64. minucie, zmieniony przez Marca Albrightona.

Na placu gry kilka minut później pojawił się Marcin Wasilewski. Stoper nie zdołał jednak pomóc swojej drużynie w odniesieniu zwycięstwa. Grające od niemal samego początku drugiej połowy w dziesiątkę Millwall - dwie żółte kartki otrzymał Jake Cooper - w samej końcówce zdobyło zwycięskiego gola. Shaun Cummings w 90. minucie płaskim strzałem z kilku metrów pokonał Rona-Roberta Zielera i dał swojej drużynie awans do kolejnej rundy rozgrywek.

Choć Millwall grało w osłabieniu, zdaniem ekspertów prezentowało się w drugiej połowie lepiej od Leicester i w pełni zasłużyło na zwycięstwo.