Ligi zagraniczne. PSG rozbiło drużynę Grosickiego. Krychowiak nie grał. 90 minut Szczęsnego w Romie

Kolejny mecz na ławce rezerwowych Paris Saint-Germain przesiedział Grzegorz Krychowiak. Mistrzowie Francji rozbili Rennes Kamila Grosickiego aż 4-0.

Grosicki zaczął to spotkanie na ławce i wszedł dopiero w 56. minucie. Jednak już wtedy gospodarze prowadzili 2-0 po samobójczym trafieniu Gelsona Fernandesa oraz golu Edinsona Cavaniego. Kolejne dwa gole strzelili Adrien Rabiot i Marco Verratti. To bardzo złe wieści dla Krychowiaka, bo obaj zawodnicy są jego rywalami do gry w podstawowym składzie. W dodatku z ławki rezerwowych wszedł Thiago Motta, który zmienił Blaise'a Matuidiego. To pokazuje, że Polak jest dopiero piątym środkowym pomocnikiem w hierarchii trenera Unaia Emery'ego.

PSG pozostało na trzecim miejscu w tabeli - ma 26 pkt, tyle samo co drugie AS Monaco. Liderem pozostało Nice, które w niedzielę przegrało swój pierwszy ligowy mecz w tym sezonie (0-1 z Caen). Podopieczni Luciena Favre'a mają trzy punkty przewagi nad najgroźniejszymi rywalami w walce o mistrzostwo.

Cały mecz w barwach AS Romy zagrał Wojciech Szczęsny. Polak miał niewiele pracy, bo Bologna rzadko zagrażała jego bramce. Rzymianie pokonali rywali aż 3-0 po hat-tricku Mohameda Salaha. Gole Egipcjanina sprawiły, że Roma wróciła na drugie miejsce w Serie A. Z 26 pkt wyprzedza o jedno oczko Milan, a do prowadzącego Juventusu traci 4 punkty.