Łukasz Teodorczyk znowu bohaterem Anderlechtu! Gol w 89. minucie dał wygraną nad Lokeren

Zamieszanie wokół ostatniego zgrupowania reprezentacji Polski najwidoczniej nie wpływa negatywnie na Łukasza Teodorczyka. Polski napastnik strzelił zwycięskiego gola w meczu Anderlechtu Bruksela z Lokeren i ponownie jest na ustach kibiców ze stolicy Belgii.

Stawką niedzielnego spotkania było 1. miejsce w ligowej tabeli. Wcześniej tego samego dnia dotychczasowy lider Waregem uległ na wyjeździe Gent 0:3, co oznaczało, że w przypadku zwycięstwa nad Lokeren Anderlecht obejmie prowadzenie w rozgrywkach. Podopieczni Rene Weilera byli zdecydowanym faworytem tej potyczki, ale mimo to wywalczenie kompletu punktów przed własną publicznością przyszło im z ogromnym trudem.

Lokeren było bardzo dobrze zorganizowane w obronie i przez długi czas nie pozwalało zespołowi z Brukseli rozwinąć skrzydeł. Łukasz Teodorczyk był aktywny, szukał miejsca do gry, ale albo brakowało precyzji ze strony podających partnerów, albo skutecznie kryli go rywale. Przełomowe dla Anderlechtu było ostatnie 10 minut meczu. Pierwszy poważny sygnał ostrzegawczy dla Lokeren dał w 80. minucie zawodów Stéphane Badji, którego potężny strzał sprzed pola karnego zatrzymał się na słupku. 60 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry przypomniał o sobie Teodorczyk. Po fantastycznej centrze Mbodjiego Polak uderzeniem "szczupakiem" zmieścił piłkę idealnie pod poprzeczką bramki strzeżonej przez Boubacara Barry'ego. To dziewiąty gol w czternastym meczu "Teo" w barwach Anderlechtu.

W ostatnich minutach gospodarze kontrolowali już mecz i nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa. Drużyna z Brukseli po 10. kolejce jest w tabeli Jupiler League pierwsza, mając na koncie 21 punktów. Na drugiej lokacie plasuje się Waregem (20 pkt), trzecie jest Charleroi (19 pkt), a tuż poza podium znajduje się Gent (18 pkt).

W ostatnich dniach o Teodorczyku mówi się przede wszystkim w kontekście tekstu "Przeglądu Sportowego", który nagłośnił aferą "karcianą" w kadrze. Część podopiecznych Adama Nawałki miała podczas zgrupowania przed eliminacyjnym meczem z Armenią siedzieć do późna w nocy, grając w karty i pijąc alkohol. Jednym z zawodników, którzy najmocniej zawiedli zaufanie selekcjonera, ma być właśnie Teodorczyk .

Boruc i Teodorczyk wylecą z kadry? A powinni uczyć się od Peszki! Jego komentarz niszczy! [MEMY]

źródło: Okazje.info