Łukasz Teodorczyk bohaterem Anderlechtu! Zwycięski gol Polaka w klasyku ligi belgijskiej

Anderlecht Bruksela pokonał Standard Liege 1:0 w wyjazdowym meczu 9. kolejki ligi belgijskiej. Zwycięską bramkę dla drużyny ze stolicy zdobył reprezentant Polski, Łukasz Teodorczyk.

Polak od pierwszego gwizdka był bardzo aktywny i szukał szans na trafienie do siatki. W pierwszej połowie dwukrotnie znajdował się w klarownych sytuacjach, ale w obu przypadkach był łapany na pozycji spalonej.

Więcej szczęścia napastnik miał w drugiej części spotkania. W 79. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego urwał się obrońcom i silnym uderzeniem głową pokonał z bliska Jean-Francois Gilleta. To ósma bramka w trzynastym spotkaniu Polaka w barwach Anderlechtu.

Dzięki pokonaniu Standardu zespół Teodorczyka awansował na pozycję wicelidera ligi belgijskiej. Do pierwszego Waregem Anderlecht traci dwa punkty.

Pamiętacie nową dziewczynę Cristiano Ronaldo? On już nie pamięta. Teraz spotyka się z kolejną [ZDJĘCIA]