Roma przegrała z Porto. Liga Mistrzów nie dla Szczęsnego. Kto awansował?

Polski sędzia Szymon Marciniak pokazał piłkarzom Romy dwie czerwone kartki, a Porto wygrało w Rzymie 3:0 i awansowało do fazy grupowej Ligi Mistrzów. W tym sezonie Wojciech Szczęsny będzie musiał zadowolić się występami w Lidze Europy.
Roma z Portugalii wywiozła remis 1:1, więc przed rewanżem była w teoretycznie lepszej sytuacji. Mecz dla rzymian zaczął się jednak fatalnie - już w 8. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Wojciecha Szczęsnego pokonał Otávio Monteiro.

W 39. minucie Szymon Marciniak pokazał czerwoną kartkę de Rossiemu. Pięć minut po przerwie Roma grała w dziewiątkę - tym razem polski arbiter wyrzucił z boiska Emersona, który w 42. zmienił Paradesa.

W 73. minucie na 2:0 dla Porto podwyższył Layun, który łatwo ograł wychodzącego z bramki Wojciecha Szczęsnego. Polak mógł w tej sytuacji zachować się lepiej.

Porto "dobiło" Romę w 73. minucie - mocnym strzałem pod porzeczkę wynik meczu po podaniu Herrery ustalił Corona. Rzymianie zagrają w fazie grupowej Ligi Europy.

Glik w Lidze Mistrzów:

Cały mecz w barwach AS Monaco rozegrał Kamil Glik. Jego zespół pokonał hiszpański Villareal 1:0 (w pierwszym meczu Monaco wygrało 2:1) i awansował do fazy grupowej Champions League. Bramkę w 91. minucie strzelił Fabinho.