Bundesliga. Bayern wygrał z Augsburgiem, Lewandowski nowym liderem klasyfikacji strzelców

FC Augsburg
Bramki: Bobadilla (86.) Skład: Hitz - Verhaegh (C), H. Jeong-Ho (71. Janker), Klavan, Max - Kohr, Gouweleeuw - K. Ja-Cheol (55. Esswein), Trochowski (54. Moravek), Caiuby - Bobadilla.
Bramki: Lewandowski (15., 62.), Mueller (78.) Kartki: Mueller - żółta. Skład: Neuer - Lahm (83. Rode), Kimmich, Alaba, Bernat - Arturo Vidal (57. Rafinha) - Robben, Mueller, Alcantara, Costa (83. Coman) - Lewandowski.
Robert Lewandowski nie zwalnia tempa. Strzelił dwa gole w wygranym 3:1 meczu z Augsburgiem i został nowym liderem klasyfikacji strzelców Bundesligi.
Lewandowski otworzył wynik w 15. minucie. Polak dostał świetne podanie z prawej strony od Thomasa Muellera, przyjął piłkę w polu karnym, obrócił się i pokonał bramkarza gospodarzy.

Drugiego gola Lewandowski strzelił w 62. minucie wykańczając akcję po podaniu Thiago Alcantary. W 78. minucie na 3:0 podwyższył Mueller, a wynik ustalił cztery minuty przed końcem Raul Bobadilla.

W ostatnich pięciu meczach Bayern zdobył 10 bramek, z czego osiem było autorstwa Lewandowskiego. Polak ma w sumie 21 goli w 20 kolejkach i o jedno trafienie wyprzedził w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców ligi Pierre'a-Emericka Aubameyanga z Borussii Dortmund.

Mistrzowie Niemiec z 56 punktami prowadzi w tabeli. Druga jest Borussia, która ma osiem punktów mniej, a trzeci Bayer Leverkusen ma już 21 punktów straty. W kolejnym meczu w sobotę Bayern zagra u siebie z Darmstadt.

Czołówka klasyfikacji strzelców:

21 goliRobert Lewandowski (Bayern Monachium)
20Pierre-Emerick Aubameyang (Borussia Dortmund)
15Thomas Mueller (Bayern Monachium)
13Javier Hernandez (Bayer Leverkusen)
12Alexander Meier (Eintracht Frankfurt)
10Anthony Modeste (FC Koeln)
10Salomon Kalou (Hertha Berlin)
Przez 10 lat była wziętą modelką. Teraz chce sędziować mecze w Premier League! [ZDJĘCIA]

Czy Robert Lewandowski zostanie królem strzelców Bundesligi?