Liga Mistrzów. Roma zatrzymała Barcelonę. Kontuzja Szczęsnego i piękny gol Florenziego

AS Roma z Wojciechem Szczęsnym w składzie zremisowała 1:1 z Barceloną. Polski bramkarz zaliczył dobry występ, ale niestety, na początku drugiej połowy musiał opuścić boisko z powodu kontuzji ręki.
Roma
Bramki: Florenzi (31.) Kartki: Nainggolan - żółta Skład: Szczęsny (50. De Sanctis) - Florenzi (85. Torosidis), Manolas, Ruediger, Digne - Nainggolan, De Rossi, Keita - Falque (81. Iturbe), Dżeko, Salah
Bramki: Suarez (21.) Kartki: Pique - żółta Skład: Ter Stegen - Roberto, Pique, Mathieu, Alba - Rakitić (61. Rafinha (65. Mascherano)), Busquets, Iniesta - Messi, Suarez, Neymar
Roma od pierwszego gwizdka wyglądała na drużynę, która pogodziła się z brakiem piłki. Rywale długo rozgrywali piłkę i często okupowali pole karne gospodarzy. Szczęsny interweniować musiał już w 3. minucie spotkania. Z kolei Rzymianie na swoje ataki mieli bardzo prosty plan pt. "długa piłka do szybkich skrzydłowych". Kilka razy na lewym skrzydle szarpał Salah. Nic z tego jednak nie wynikało, bo albo za szybkimi akcjami Egipcjanina nie nadążał Dżeko albo ter Stegen przytomnie czytał grę i dalekimi wyjściami z bramki przerywał jego rajdy.

Z każdą kolejną minutą Roma była coraz bardziej bezradna. Barcelona spokojnie dyktowała tempo i swojego dopięła już w 21. minucie. Po kontrowersyjnej sytuacji gola dla gości zdobył Luis Suarez. Pomijając upadek Digne, spowodowany przez Messiego, Suarez mógł być na spalonym w momencie, w którym Rakitić wrzucał mu piłkę na głowę. Nawet oglądając powtórki, trudno było jednoznacznie ocenić sytuację. Chwilę później upiekło się Romie. Suarez popędził przed siebie, puścił piłkę obok Szczęsnego, a polski bramkarz zahaczył Urugwajczyka. Sędzia powinien odgwizdać karnego dla gości.

W 32. minucie Roma niespodziewanie odpowiedziała na bramkę Suareza. Florenzi przechwycił piłkę na skrzydle, podbiegł kilka metrów i strzałem z połowy boiska przelobował ter Stegena! Piłka po drodze odbiła się jeszcze od słupka (Wideo: Cudowne trafienie Florenziego).

Drugą połowę od bardzo efektownej interwencji rozpoczął Wojciech Szczęsny. Polak wykazał się znakomitym refleksem i odbił piłkę po strzale Messiego. Niestety minutę później, po kolejnej dobrej paradzie ucierpiał w starciu z Luisem Suarezem. Urugwajczyk chamsko zaatakował ręce Polaka, które już trzymały piłkę. "Na twarzy Szczęsnego od razu pojawił się grymas i szybko podbiegli do niego lekarzy Romy. Sędzia odgwizdał faul, ale bez kartki dla Suareza, natomiast szybko stało się jasne, że Polak nie dokończy spotkania. Przed pięćdziesiątą minutą musiał zastąpić go Morgan De Sanctis" - pisze w tekście podsumowującym występ Polaka Michał Zachodny.

Potem tempo spotkania trochę spadło. Piłkarze wynagrodzili to kibicom w ostatnich minutach meczu. Najpierw ponownie dał o sobie znać Florenzi, który przed polem karnym przełożył piłkę na lewą nogą i oddał mocny strzał. Zabrakło mu jednak celności. Chwilę później odpowiedział Neymar. Brazylijczyk zakręcił obrońcami w polu karnym i gdy wydawało się, że strzeli gola, Manolas w rozpaczliwy sposób rzucił mu się pod nogi i wybił piłkę na rzut rożny. W 78. minucie mieliśmy kolejną bramkową sytuację. Messi znakomicie przyjął piłkę w szesnastce i bez zastanowienia uderzył prawą nogą. Futbolówka na szczęście dla gospodarzy odbiła się od poprzeczki.

W doliczonym czasie gry kolejną świetną szansę miała "Barca", ale wynik ostatecznie nie uległ zmianie.