Bundesliga. Niemieckie media: Lewandowski "zapewnia happy end"

Lewandowski "zapewnił happy end", napisał Kicker po tym, jak Polak zdobył zwycięską bramkę w meczu z Hoffenheim w ostatniej minucie (2-1). Lewandowski spotkanie rozpoczął na ławce rezerwowych.

Monachijski "Abendzeitung" dał Lewandowskiemu wysoką notę 2 (skala 1-6, 1 najwyższa). - Ostatnia broń Guardioli. Zastąpił Lahma i od razu miał dobrą okazję. W 88. minucie miał podwójną szansę, ale w 90. udało mu się skierować piłkę do bramki.

"Kicker" zwrócił uwagę na to, że Oliver Baumann to jego ulubiony bramkarz w Bundeslidze. Strzelił mu już dziesiątego gola, żadnego innego golkipera nie pokonywał tak często. Dziennik cytuje Polaka: - To nie był łatwy mecz, ale byliśmy lepsi.

Od "Bilda" Lewandowski dostał notę 2. Taką samą otrzymali wyłącznie Thomas Mueller i powszechnie chwalony za to spotkanie Douglas Costa. Podobne noty wystawili dziennikarze serwisu Spox. Wszyscy zgodnie podkreślają, że Bayern wygrał zasłużenie pomimo wielu kłopotów - bramki straconej już po kilku sekundach czy czerwonej kartki Jerome'a Boatenga (rzutu karnego nie wykorzystał Eugen Polanski).