Seria A. Paweł Wszołek z asystą [WIDEO]

Paweł Wszołek z Sampdorii Genua zagrał od pierwszej minuty w wygranym 4:1 wyjazdowym meczu 35. kolejki Serie A z Udinese. Polak wypracował pierwszą bramkę dla swojego zespołu.
Udinese
Bramki: Di Natale (87. - karny) Kartki: Piris - żółta Skład: Karnezis - Widmer, Danilo, Domizzi, Piris - Kone (56. Aguirre), Pinzi, Hallberg (72. Heurtaux) - Guilherme - Di Natale, Geijo (46. Thereau)
Sampdoria
Bramki: Soriano (25., 63.), Acquah (80.), Duncan (89.) Kartki: Soriano, Regini, Viviano, Coda - żółta Skład: Viviano - Wszołek (75. Cacciatore), Silvestre, Munoz, Regini (81. Coda) - Duncan, Palombo, Acquah - Soriano - Eto'o (56. Djordjević), Muriel
Wszołek w Sampdorii jest zazwyczaj rezerwowym. Niedzielny mecz jest dopiero trzecim w tym roku, w którym wyszedł w pierwszym składzie.

W Polonii Warszawa Wszołek gra w pomocy, ale w niedzielę zagrał na prawej obronie. Nie przeszkodziło mu to jednak w pokazaniu swojego ofensywnego potencjału. W 25. minucie Polak wybiegł do podania z prawej strony pola karnego, zwiódł obrońcę i dograł wprost na nogę Roberto Soriano, który zdobył bramkę.

Soriano trafił w tym meczu jeszcze dwukrotnie, a Sampdoria wygrała 4:1. Wszołek w 75. minucie przy stanie 2:0 został zmieniony przez Fabrizio Cacciatore.

23-letni Wszołek ma z Sampdorią kontrakt ważny do 30 czerwca 2017 roku.