Liga holenderska. Steblecki w jedenastce kolejki, Milika brak

Sebastian Steblecki z SC Cambuur znalazł się w jedenastce kolejki największego holenderskiego dziennika ?De Telegraaf?. Polak strzelił gola w przegranym meczu z Ajaksem (2-4).

Bramkę zdobył już w 2. minucie tego spotkania, otwierając jego wynik. Dostał notę 7,5 - oprócz niego podobno oceniono występy jego klubowego kolegi, Etienne Reijnena oraz piłkarza Ajaksu, Anwara El Ghaziego. Dla Stebleckiego to pierwsze takie wyróżnienie, gdyż to był dopiero jego drugi mecz w Eredivisie. Ponad miesiąc temu wszedł z ławki rezerwowych na ostatni kwadrans w spotkaniu przeciwko FC Dordrecht. Zagrał też w dwóch meczach Pucharu Holandii - z FC Den Bosch (zdobył dwie bramki) oraz Scheveningen (zszedł w przerwie).

Cambuur zajmuje 8. miejsce w lidze holenderskiej. Po 12. kolejkach jego zespół zajmuje 8. miejsce z 17 punktami. To ostatnia pozycja, jaka daje prawo do gry w barażach o wejście do Ligi Europy.

W tym samym spotkaniu dwa gole dla mistrzów Holandii strzelił Arkadiusz Milik, ale zabrakło dla niego miejsca w najlepszej ekipie 12. kolejki.