Liga Mistrzów. Asysta Piszczka, porażka Juventusu [WYNIKI]

Łukasz Piszczek zaliczył asystę, a jego Borussia Dortmund rozbiła w Stambule Galatasaray 4:0. Nieoczekiwanie Juventus Turyn przegrał w Pireusie z Olympiakosem.

Zagłosuj na aplikację Sport.pl LIVE!

We wtorek w ośmiu meczach Ligi Mistrzów padło 40 goli, co jest rekordem rozgrywek. W środę zanosiło się, że może paść inny rekord - w najmniejszej liczbie goli. Do przerwy było ich tylko siedem, z czego po trzy strzelili piłkarze Borussii Dortmund i Realu Madryt.

W drugiej połowie snajperzy radzili sobie lepiej i ostatecznie tylko mecz Monaco - Benfica zakończył się bezbramkowym remisem. W drugim meczu w grupie C Bayer 2:0 pokonał Zenit Sankt Petersburg i objął prowadzenie. Z sześcioma punktami o jedno oczko wyprzedza Benficę i o dwa Bayer.

Real bliski awansu

Real już do przerwy strzelił w Liverpoolu trzy bramki i w drugiej połowie kontrolował wynik. Po wygranej prowadzi w grupie B z kompletem dziewięciu punktów.

Drugi sensacyjnie jest bułgarski Łudogorec Razgrad, który w środę pokonał 1:0 grający w dziesięciu FC Basel. Walka o awans będzie zacięta, gdyż Szwajcarzy i Liverpool także mają po trzy punkty.

Borussia gromi

Słabo spisująca się w Bundeslidze Borussia Dortmund także nie straciła jeszcze punktów w Lidze Mistrzów. Mało tego, ma czyste konto bramkowe. W środę efektownie 4:0 pokonała w Stambule Galatasaray. Dwie bramki strzelił Pierre-Emerick Aubameyang, przy drugiej asystował mu Piszczek, dośrodkowując w pole karne.

Drugie miejsce w grupie D z sześcioma punktami zajmuje Arsenal, który jeszcze w 88. minucie przegrywał w Brukseli z Anderlechtem. Bramki Kierana Gibbsa i Lukasa Podolskiego odwróciły losy meczu i zbliżyły londyńczyków do awansu, gdyż Belgowie i Galatasaray mają na razie tylko po punkcie.

Niespodzianka w Pireusie

Olympiakos po raz kolejny udowodnił, jak groźny jest u siebie. Po pokonaniu Atletico Madryt w środę Grecy ograli 1:0 Juventus Turyn.

Hiszpanie prowadzą w grupie, ale mają podobnie jak Olympiakos sześć punktów. W środę 5:0 rozbili Malmoe, wszystkie gole strzelając w drugiej połowie.

Olympiakos - Juventus 1:0

Dwie Borussie, nowa rzeczywistość Gerrarda? Sprawdź czego dowiedzieliśmy się po trzeciej kolejce Ligi Mistrzów!