Bundesliga. Bayern gromi, Lewandowski na ławce

Robert Lewandowski spędził cały mecz z Werderem Brema na ławce rezerwowych. Być może napastnik Bayernu Monachium odczuwa jeszcze skutki ostrego wejścia Gordona Greera z meczu ze Szkocją. Jego koledzy wygrali bez problemów 6:0.

Zagłosuj na aplikację Sport.pl LIVE!

W 10. minucie wtorkowego spotkania Polska - Szkocja (2:2) Gordon Greer bez pardonu zaatakował Lewandowskiego. Uderzenie w piszczel było tak mocne, że pękł ochraniacz Polaka. - Wcześniej nie słyszałem o przypadku, by pękł na boisku - komentował Maciej Lasoń z firmy Nike

Choć wydawało się, że uraz może być groźny, to Polak był teoretycznie gotowy do gry. Trener Pep Guardiola posadził go jednak na ławce w meczu z ostatnim w tabeli Werdererm.

Już po pierwszej połowie Bayern prowadził 4:0 po bramkach Philippa Lahma, Xabiego Alonso, Thomasa Muellera z karnego i Maria Goetzego.

W drugiej połowie na boisko weszli z ławki Juan Bernat, Franck Ribery i Xherdan Shaqiri, a wynik podwyższyli Lahm i Goetze, strzelając po drugim golu. Lewandowski na ławce spędził cały mecz.

40 gwiazd przyszłej generacji futbolu wg "The Guardian". Jest Polak!