Bundesliga. Bramka Artura Sobiecha

Hannover pokonał 2:0 Hamburger SV w meczu 3. kolejki ligi niemieckiej. Jedną z bramek strzelił Artur Sobiech.

24-letni napastnik trafił do siatki w 24. minucie. Otrzymał świetne podanie z lewej strony od Joselu i strzelił z metra. Futbolówka w ogromnym zamieszaniu otarła się o rękawice golkipera i wturlała się do bramki.

Było to pierwsze trafienie Polaka w tym sezonie. Po raz pierwszy jednak trener Tayfun Korkut wystawił go w pierwszym składzie. W dwóch poprzednich spotkaniach Sobiech zagrał zaledwie 17 minut. Teraz turecki szkoleniowiec zdjął go z boiska po 71 minutach gry.

Gol Sobiecha był bramką na 2:0. Wcześniej - w 13. minucie - do siatki trafił Leon Andreasen. Po trzech kolejkach Hannover ma siedem punktów na koncie i zajmuje trzecie miejsce w Bundeslidze. Pierwszy jest Bayer Leverkusen, a drugi Bayern Monachium. Oba zespoły mają taką samą liczbę oczek.