Liga Mistrzów. Wojciech Szczęsny bohaterem Arsenalu [OCENY]

Arsenal zremisował z Besiktasem Stambuł 0:0 w pierwszym meczu IV rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. W ocenach angielskich mediów duża w tym zasługa Wojciecha Szczęsnego.

Szczęsny miał dwie ważne interwencje w pierwszej połowie . W drugiej sekundzie meczu na strzał ze środka boiska zdecydował się Demba Ba, a polski bramkarz nie dał się zaskoczyć - przytomnie wyskoczył do piłki i uchronił swój zespół od straty gola. Szczęsny na początku meczu wygrał jeszcze jeden pojedynek z Senegalczykiem, doskonale broniąc uderzenie z woleja.

"Daily Mail" przyznał Szczęsnemu najwyższą notę w zespole, 7,5 w 10-stopniowej skali. Na siódemkę zasłużył według dziennika Calum Chambers, natomiast wszyscy pozostali otrzymali maksymalnie 5,5.

"Prawie zostałby pokonany przez Dembę Bę, ale wykonał świetną paradę, zatrzymując byłego napastnika w dziewiątej minucie i ogólnie był dość zajęty" - zrecenzował grę Polaka "Daily Mail".

Od "Daily Mirror" Szczęsny otrzymał siódemkę, najlepszą notę w zespole obok Jacka Wilshere'a i Santiego Cazorli. "Miał dwie istotne interwencje po strzałach, by na początku meczu, w całym spotkaniu radził sobie dobrze" - zrecenzował grę Polaka dziennik.

Przed sezonem do Swansea odszedł drugi bramkarz Arsenalu, Łukasz Fabiański. Do Londynu przybył za to Kolumbijczyk David Ospina. Póki Szczęsny będzie jednak bronił tak jak we wtorek, o miejsce w bramce może być spokojny.

Rewanż odbędzie się w Londynie w środę 27 sierpnia o 20.45. Relacja na żywo w Sport.pl.