Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ściągawka dla Nawałki. Ranking polskich piłkarzy: Kto podaje najdokładniej?

Wykonał 1422 podania w tym sezonie i aż 92 proc. z nich trafiło do partnera. Kto taki? Kamil Glik - najdokładniej obecnie podający polski piłkarz. W dzisiejszym odcinku "Ściągawki dla Nawałki" sprawdzamy naszych reprezentantów właśnie pod kątem podań. A także serwujemy trzecią odsłonę naszego rankingu polskich piłkarzy.
Chcesz pojechać na mundial do Brazylii? Nic prostszego!

"Oni nie potrafią wymienić dwóch dokładnych podań!" - takie zdanie często ciśnie się na usta, gdy oglądamy mecze polskiej reprezentacji. Od takich zespołów jak Barcelona czy Bayern Monachium, które brylują pod względem umiejętności utrzymania piłki, dzielą biało-czerwonych lata świetlne. Dlatego sprawdziliśmy, którym z naszych piłkarzy podania wychodzą lepiej, a którym gorzej. Kto musi ten element poprawić bardziej, a kto mniej.

Okazuje się, że w tym sezonie wszystkich deklasuje Kamil Glik, który podaje z blisko 92 proc. skutecznością. Nieco słabiej wypada Radosław Majewski, który z 83,2 proc. skuteczności zajął drugie miejsce, a trzeci pod tym względem jest Mateusz Klich - 82,2 proc.

Zaskakująco wysoko - na piątym miejscu - jest Grzegorz Krychowiak, który najwidoczniej w reprezentacji ma problemy z wykonywaniem tak dokładnych podań jak w Ligue 1. Słabo natomiast wyglądają pod tym względem ewentualni zmiennicy dla Roberta Lewandowskiego - Artur Sobiech i Arkadiusz Milik.

W sumie najwięcej razy podawał w tym sezonie Krychowiak (1482 razy), a w dalszej kolejności Glik (1422), Klich (1329), Polanski (1183) i Obraniak (1104).

Aktualizacja: Ponieważ w komentarzach piszecie, że Glik ma takie świetne statystyki, bo podaje tylko do najbliższego kolegi, sprawdziliśmy też jego skuteczność samych długich podań. Wykonał ich 200 w tym 159 celnych. To daje również bardzo dobrą skuteczność 79,5 proc.Dane za serwisem Whoscored.com

Kamil Glik jest również bardzo wysoko w naszym rankingu polskich piłkarzy. Znów zagrał bardzo dobre spotkanie w lidze i według Whoscored.com był trzecim najlepszym zawodnikiem na boisku w meczu Torino z Genuą (2:1). Duży awans - z dziewiątego miejsca na czwarte, zanotował Eugen Polanski, który prezentuje w ostatnich tygodniach bardzo dobrą formę w Bundeslidze. Cieszą również udane występy Adriana Mierzejewskiego, Mateusza Klicha i Macieja Rybusa. Wszystkich prawdopodobnie zobaczymy w towarzyskim meczu z Niemcami 13 maja.

Ranking polskich piłkarzy: notowanie trzecie:

Nasz ranking jest przeglądem występów naszych zawodników z ostatniego tygodnia oraz rodzajem monitoringu ich formy. Na początku wybraliśmy setkę piłkarzy, która była naszym punktem wyjściowym. Za pierwsze miejsce przyznaliśmy sto punktów, za drugie 99, za trzecie 98 itd. Zasady punktacji są następujące: jak ktoś zrobił coś pozytywnego, dostaje strzałkę w górę i trzy punkty; jak ktoś nie zagrał, grzał ławę albo zagrał słabo, otrzymuje strzałkę w dół i trzy punkty minusowe; jak ktoś zagrał przyzwoicie - nie wyróżnił się ani na plus, ani na minus - zachowuje dotychczasową liczbę punktów. Jeśli któregoś z piłkarzy dorobek jest minusowy - wylatuje z rankingu i wchodzi na jego miejsce nowy zawodnik, który czymś się wyróżnił.

Zobacz pierwsze notowanie rankingu polskich piłkarzy

Zobacz drugie notowanie rankingu polskich piłkarzy

Więcej o:
Komentarze (18)
Ściągawka dla Nawałki. Ranking polskich piłkarzy: Kto podaje najdokładniej?
Zaloguj się
 • satrustequi

  Oceniono 54 razy 50

  Deklasuje, deklasuje. O wiele łatwiej podawać celnie kiedy nie chodzi o stworzenie czegoś ważnego na boisku, prawdziwego zagrożenia dla bramki przeciwnika. Napastnicy zawsze będą mieli niższą średnią celności podań niż obrońcy, ale za to jak już podadzą to w skrótach telewizyjnych pokażą, że tak powiem...

 • grzespelc

  Oceniono 39 razy 31

  Ranking tendencyjny, w dodatku dobieramy uzasadnienie do założonej tezy. Boenisch od jednej gazety dostał 5, ale od Whoscored 7, a w dodatku wygrywa rywalizację na tej pozycji, trudną w porównaniu do innych Polaków. Za to taki Wilk dostaje plusa za udział w jednym z ośmiu goli w lide litewskiej. No po prostu szał. W takim meczu to pewnie i ja bym miał asystę...
  A do tego jeszcze do góry idzie Robak, który w poważnej licdze nie powąchałby nawet ławki rezerwowych.

 • piq

  Oceniono 23 razy 15

  Redaktorzynki, im bardziej defensywna gra, tym większa dokładność podań, bo dokonuje się bez bezpośredniej presji ze strony przeciwnika i zawsze na mniejszym ryzyku, albowiem im bliżej własnej bramki, tym podejmuje się niższe ryzyko straty; z kolei konstrukcja wymaga podjęcia ryzyka pod presją i w tłoku. Dlatego na przykład Piszczek, który gra bardzo ofensywnie, ma znacznie niższą skuteczność od Glika, o którym na dodatek mówi się powszechnie, że ma kłopot z wyprowadzaniem piłki spod własnej bramki, więc zawsze wraca jakiś pomocnik, dostaje od niego podanie (czyli zabiera mu piłkę) i holuje do przodu. Takie zestawienie nie ma sensu bez fachowego chociaż częściowo komentarza - ale takiego po paniczach redaktorzynach spodziewać się wszak nie należy.

 • mp102

  Oceniono 17 razy 9

  Tja polski piłkarz.... podania pomiędzy obrońcami i do bramkarza, bo gra do przodu to już nie bardzo wychodzi

 • mflca

  Oceniono 12 razy 4

  Co robi na 6 miejscu w tym rankingu Kuba, który nie gra już przez kontuzje od ponad pół roku. Po prostu kontuzjowani poważnie piłkarze nie powinni być uwzględniani w tym rankingu. Do tego najlepszy piłkarz z naszej ekstraklasy (wg rankingu) jest 12, kiedy następny jest 54. Wychodzi na to, że Robak jest 4x lepszy od Teodorczyka. O innych pomyłkach szkoda wspominać jak choćby 5 miejsce Mierzejewskiego, który nie ma pewnego miejsca w podstawowej 11 średniego klubu ligi tureckiej. Ten ranking jest żałosny.

 • seba017

  Oceniono 10 razy 2

  Ale jaki jest sens włączania w klasyfikację najdokładniej podających STOPERÓW?

 • samodzielny68

  0

  Pasjonujący konkurs. Można też zrobić zawody w skoku w bliż, zamiast w dal.

 • sir_fred

  0

  Przepraszam, a gdzie udało wam się zaobserwować podania Piotra Zielińskiego, który od pół roku gra, ale w bierki na ławce? Podobnie zresztą jak Pawłowski czy Kobylański (no, ci dwaj zagrali może ze 3-4 mecze)...

 • antropoid

  Oceniono 4 razy 0

  Cholera, a przysiągłbym , że najcelniej podaje Adamiakowa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX