Liga holenderska. Cztery asysty Mateusza Klicha

Zwolle Mateusza Klicha pokonało 6:1 ADO Den Haag w spotkaniu 10. kolejki Eredivisie. Polski pomocnik zaliczył wybitny występ, zanotował aż cztery asysty. Holenderska odsłona serwisu Goal.com uznała go za gracza meczu.

Wychodzisz z domu, a grają Polacy? Śledź relacje w telefonie dzięki aplikacji Sport.pl Live

Po pięciu słabszych meczach, trzech remisach i dwóch porażkach piłkarze Zwolle wreszcie mogli cieszyć się z wygranej. Losy spotkania rozstrzygnęły się już właściwie w pierwszej połowie, po której zespół Klicha prowadził 3:0, a przy każdej z bramek Polak asystował. W drugiej odsłonie dołożył jeszcze jedną asystę i Zwolle w efektownym stylu rozbiło ADO 6:1.

Wyczyn Polaka, który zagrał pełne 90 minut, jest tym bardziej efektowny, że w poprzednich dziewięciu spotkaniach nie asystował ani razu. Co ciekawe, dwie bramki po podaniach Klicha zdobył w tym meczu były piłkarz Lechii Gdańsk Fred Benson.

Po dziesięciu kolejkach Zwolle zajmuje trzecią pozycję ze stratą jednego punktu do prowadzącego Twente.

Zwolle - ADO Den Haag 6:1 (3:0)

22' Saymak (asysta Klich)

38' Saymak (asysta Klich)

45' Benson (asysta Klich)

54' Benson (asysta Klich)

81' van Polen

87' Hiwat (asysta Saymak)