Bundesliga. Bramka Artura Sobiecha [WIDEO]

Artur Sobiech zdobył swoją pierwszą bramkę w tym sezonie Bundesligi. Napastnik Hannoveru 96 strzałem głową pokonał w 38. minucie bramkarza FSV Mainz, a jego drużyna wygrał 4:1.
Hannover 96
Bramki:Diouf (32.), Sobiech (38.), Ya Konan (80.), Prib (83.)
Kartki:Pocognoli, Bittencourt, Sakai - żółta
Skład:Zieler - Sakai, Marcelo, Sane, Pocognoli - Stindl, Andreasen, Hoffmann (46. Bittencourt), Prib - Diouf (85. Schulz), Sobiech (69. Ya Konan)
FSV Mainz
Bramki:N.Mueller (13.)
Kartki:Svensson - żółta
Skład:H.Mueller - Pospech, Svensson, Noveski, Park - Baugartlinger (46. Choupo-Moting) - Geis, Zimling (68. Parker) - N.Mueller, Moritz (81. Polter), Okazaki

Prowadzenie gościom w 12. minucie dał Nicolai Müller, ale Hannover jeszcze przed przerwą zdołał odpowiedzieć dwoma bramkami. W 31. minucie wyrównał Mame Biram Diouf, a sześć minut później na listę strzelców wpisał się Sobiech. Po prawej stronie boiska Lars Stindl poradził sobie z Nikim Zimlingiem I Christophem Moritzem i dośrodkował w pole karne, a Polak głową skierował piłkę do siatki, zdobywając swoją pierwszą bramkę w sezonie. To jego siódma bramka w Bundeslidze w 40. występie.

W 69. minucie Sobiech zszedł z boiska zmieniony przez Didiera Ya Konana. Właśnie ten zawodnik zdobył trzecią bramkę dla Hannoveru w 80. minucie, a wynik trzy minuty później ustalił Edgar Prib.

Sobiech po raz drugi z rzędu wyszedł w pierwszym składzie swojej drużyny. W poprzedniej kolejce zagrał 72 minuty w wygranym meczu z Schalke i dostał od "Kickera" wysoką notę 2,5 w skali 1-6 [1 to najlepsza nota].

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS, na Androida i Windows Phone