Bundesliga. Kicker ocenił polskich zawodników

W miniony weekend na boiskach Bundesligi obejrzeliśmy występy czterech Polaków. Magazyn Kicker wszystkich ocenił pozytywnie. Robert Lewandowski i Jakub Błaszczykowski otrzymali od gazety noty 2,5 (gdzie "1" to najlepsza nota).
Borussia Dortmund to nie tylko polskie trio! My dajemy Ci znacznie więcej

Wicemistrzowie Niemiec w trzeciej serii gier pokonali skromnie Werder 1:0 i z kompletem punktów zajmują pierwsze miejsce w tabeli. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Lewandowski, dla którego było to drugie trafienie w tych rozgrywkach. - Został nagrodzony za to, że harował jak wół - powiedział o nim po meczu trener Juergen Klopp.

Polaka docenili również dziennikarze Kickera. Lewandowski otrzymał 2,5. Na taką samą ocenę zasłużył według dziennikarzy Błaszczykowski. Skrzydłowy reprezentacji Polski grał do 68. minuty, szalał na skrzydle, a w pierwszej połowie mógł wpisać się na listę strzelców. W Borussii lepsze noty otrzymali tylko Marco Reus i Nuri Sahin (2).

W meczu Hannoveru z Schalke (2:1) 72 minuty zagrał Artur Sobiech. Grał przeciętnie, oddał dwa strzały i otrzymał żółtą kartkę. Ale Kicker ocenił go na 2. Eugen Polanski, który również zagrał 72. minuty. Jego Hoffenheim zremisowało 3:3 z Freiburgiem, a polski pomocnik dostał 3. Sebastian Boenisch za mecze swojego Leverkusen z Borussią M. (4:2) dostał 3,5.