Bundesliga. Kicker ocenił polskich zawodników

W miniony weekend na boiskach Bundesligi obejrzeliśmy występy czterech Polaków. Magazyn Kicker wszystkich ocenił pozytywnie. Robert Lewandowski i Jakub Błaszczykowski otrzymali od gazety noty 2,5 (gdzie "1" to najlepsza nota).

Borussia Dortmund to nie tylko polskie trio! My dajemy Ci znacznie więcej

Wicemistrzowie Niemiec w trzeciej serii gier pokonali skromnie Werder 1:0 i z kompletem punktów zajmują pierwsze miejsce w tabeli. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Lewandowski , dla którego było to drugie trafienie w tych rozgrywkach. - Został nagrodzony za to, że harował jak wół - powiedział o nim po meczu trener Juergen Klopp.

Polaka docenili również dziennikarze Kickera. Lewandowski otrzymał 2,5. Na taką samą ocenę zasłużył według dziennikarzy Błaszczykowski . Skrzydłowy reprezentacji Polski grał do 68. minuty, szalał na skrzydle, a w pierwszej połowie mógł wpisać się na listę strzelców. W Borussii lepsze noty otrzymali tylko Marco Reus i Nuri Sahin (2).

W meczu Hannoveru z Schalke (2:1) 72 minuty zagrał Artur Sobiech . Grał przeciętnie, oddał dwa strzały i otrzymał żółtą kartkę. Ale Kicker ocenił go na 2. Eugen Polanski , który również zagrał 72. minuty. Jego Hoffenheim zremisowało 3:3 z Freiburgiem, a polski pomocnik dostał 3. Sebastian Boenisch za mecze swojego Leverkusen z Borussią M. (4:2) dostał 3,5.