Asysta i zmarnowany karny Rogera

Były reprezentant Polski Roger Guerreiro nie wykorzystał rzutu karnego w wygranym przez jego AEK Ateny 2:1 ligowym meczu z PAS Giannina. Wcześniej Brazylijczyk z polskim paszportem zanotował jednak asystę.

Roger popisał się decydującym podaniem przy pierwszym trafieniu dla swojego zespołu. Jego zagranie ze skrzydła skutecznie sfinalizował już w drugiej minucie meczu Taxiarchis Fountas.

Goście zdołali wyrównać w 26. minucie, ale zaraz potem znów przewagę uzyskał AEK. Tuż przed przerwą ateńczycy wywalczyli rzut karny. Po faulu na Pavlisie do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Roger. Jego strzał dobrze obronił jednak bramkarz.

Kibice gospodarzy na kolejnego gola swojej drużyny musieli czekać do 82. minuty. Wtedy błąd bramkarza rywali wykorzystał Andreas Stamatis, który kilkanaście minut wcześniej pojawił się na boisku. Roger spędził na murawie całe spotkanie. W doliczonym czasie gry były gracz Legii obejrzał jeszcze żółtą kartkę.

Po poniedziałkowej wygranej słabo spisujący się w tym sezonie AEK zajmuje dopiero 13. miejsce w tabeli. Zespół Ewalda Lienena odnotował najgorszy start w rozgrywkach w historii klubu. Ateńczycy szybko przestali liczyć się w walce o mistrzostwo. Do prowadzącego w tabeli Olympiakosu tracą już 24 punkty. Pozostała im już tylko walka o utrzymanie.