Bundesliga. Klopp: Kontuzja Piszczka niegroźna

Jak donosi z Berlina korespondent Sport.pl, kontuzja Łukasza Piszczka, którą Polak odniósł w spotkaniu 22. kolejki Bundesligi przeciwko Herthcienie nie jest groźna. - Łukasz ma tylko guza i niedługo wszystko powinno być już w porządku - powiedział po spotkaniu trener Juergen Klopp. Borussia wygrała z Herthą 1:0, a Piszczek zagrał tylko w pierwszej połowie.

Gol Borussii po polskiej akcji - WIDEO ?

Tuż przed przerwą Piszczek mógł dać swojej drużynie prowadzenie. Po dokładnym prostopadłym podaniu z głębi pola znalazł się przed Kraftem, ale powstrzymywany jeszcze przez obrońcę trafił prosto w bramkarza. W tej akcji doznał urazy głowy i w drugiej połowie już go nie zobaczyliśmy. Na placu gry w jego miejsce zameldował się Owomoyela.

Z postawy zawodnika zadowolony był jednak trener Klopp. - Zanim Piszczek zszedł z boiska był naszym najlepszym graczem. Jego kontuzja nie jest groźna. Łukasz ma tylko guza i niedługo wszystko powinno być już w porządku.

Borussia miała w Berlinie ciężką przeprawę, ale ostatecznie wygrała skromnie 1:0 i utrzyma po tej kolejce pozycję lidera. Duży udział przy golu miała dwójka innych Polaków. W 66. minucie Jakub Błaszczykowski dośrodkował na głowę Lewandowskiego. Jego uderzenie głową obronił Kraft, ale przy dobitce Grosskreutza był już bezradny.

Klopp chwalił też Jakuba Błaszczykowskiego, który był jednym z najbardziej aktywnych zawodników.

Bundesliga. Wymęczone zwycięstwo Borussii. Czytaj relację ?