Bundesliga. Oceny Polaków: Lewandowski najlepszy na boisku

Robert Lewandowski w sobotnim meczu z Augsburgiem strzelił hat-tricka. Przy czwartym golu asystował. Polak według serwisu Goal.com był najlepszym piłkarzem na boisku. W skali 1-10 napastnik Borussii otrzymał 8,5 punktu. Występ Piszczka i Błaszczykowskiego został oceniony na 6,5.

Zobacz hat-trick Lewandowskiego na Zczuba.tv ?

W meczu 8. kolejki Bundesligi od pierwszych minut w składzie Borussii zagrali trzej Polacy: Łukasz Piszczek, Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski. O ile pierwsi dwaj według goal.com zaprezentowali się nieco ponad średnią zespołu, to 23-letni napastnik zasłużył na najwyższą ocenę w zespole.

Lewandowski pokonał bramkarza gości w 30., 45. i 78. minucie. Przy golu na 3:0 dla napastnik reprezentacji Polski asystował Mario Goetzemu. Na hat-tricka polskiego piłkarza za granicą kibice na Wisłą musieli czekać aż 6 lat.

- Polski napastnik nie wykorzystuje szans na zdobycie bramki, za co jest krytykowany. W tym meczu udowodnił jednak, że potrafi znaleźć drogę do bramki. Zdobył hat-tricka i asystował przy bramce Goetzego(perfekcyjne podanie). Najlepszy występ w sezonie - stwierdzili dziennikarze goal.com.

Kuba"rozkręcał się z minuty na minutę, asystował przy pierwszej bramce i świetnie współpracował z Piszczkiem na prawej stronie. Piszczek natomiast "zmazał plamę po słabym występie w LM. Co prawda popełnił jeden błąd, który doprowadził do rzutu karnego dla Augsburga, ale generalnie spisywał się dobrze".

Kolejne spotkanie w lidze niemieckiej Borussia zagra 14 października z Werderem Brema. W przyszły weekend Polacy grający w Dortmundzie wystąpią w meczu reprezentacji Polski z Koreą Południową 7 października.

Który z Polaków oprócz Lewandowskiego może pochwalić się hat-trickiem w lidze zagranicznej? [WIDEO]